Snak

Mere indhold efter annoncen
Meget enig UK ... håber JGGJ stepper op og tager faklen videre, City tråden er faktisk en af de mest interessante at læse med opdateringer mv.

God CHL kamp - del nogle stryg ud

Citizens primære bidrag, har været at accelerere en allerede eksisterende konfliktlinje mellem Liverpool og anti-Liverpool som så har resulteret i den famøse ´blue stue´. Ikke overraskende, synes alle dem der i forvejen er anti-Liverpool, at han er et mægtigt bekendtskab.
og det er der vel ikke noget galt i? at man danner et fællesskab ud fra de interesser man har. Jeg overraskes ofte over det forfølgelsesvanvid der hersker blandt nogen i den fangruppering, måske er manden bare et friskt indslag på et til tider stereotypt forum og en venlig sjæl man får et grin med - kunne det tænkes at det var godt uforpligtende selskab eller skal det hele vendes til forfølgelse ?

og det er da lidt kunstigt så aktive man er, når årsagen skal synliggøres på noget man efter eget udsagn er lidt ligeglad med.
Lol.

Hvis han forstærker ´allerede eksisterende konfliktlinjer´, forstærker han vel også netop ´stereotyperne´.
Eller også er han bare et bedre selskab end andre ... det er også en mulighed.
“ og det er da lidt kunstigt så aktive man er, når årsagen skal synliggøres på noget man efter eget udsagn er lidt ligeglad med. “

Men Wise, han var jo blevet advaret. Det er så dumt at høre på! Man kommer UDELUKKENDE her for at tage ham eller en anden i noget, som man kan sladre om.

Beighton boller i målestok 3:3 - uha uha!

Samtidig kalder folk hinanden spasser, mongoler fortsæt selv, i andre tråde.

Men han havde jo fået en advarsel👏🏻

Utroligt så regelrette nogen er blevet.
Når man ikke har noget argument kan man jo altid køre noget ´whataboutism´.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Føler Spionen sig truffet?
moderator
Måske det lige kunne være værd at tage med, at han fuldt ud anerkendte advarslen, og at han netop skulle stramme op, Tintin. Det handler som sagt ikke om de enkelte isolerede indlæg de seneste dage, men summen af delene.

Og skulle man være i tvivl er det ikke på grund af en lille flok fornærmede Liverpool-fans han smides ud. Der har været virkeligt mange klager og anmeldelser fra en ret bred skare af brugere.

Jeg forstår da godt at i, der havde et lille fællesskab med ham herinde, er trætte af det. Men det kunne måske også være på sin plads at forstå, at der også er andre herinde, og langt fra alle deler jeres syn på hans bidrag.
https://kortlink.dk/sudv
Eller også er han bare et bedre selskab end andre ... det er også en mulighed.


Hehe, ja det kan være! Sjovt nok, er det lige nøjagtigt alle dem der er anti-Liverpool, der finder ham uhyrligt interessant. Hvorfor mon?
Føler Spionen sig truffet?


Spion? Hvornår er det blevet ulovligt at følge med i andre tråde?

Du kan jo høre Geddar til om jeg nogensinde har anmeldt Citizens. Eller alternativt spinde en konspirationsteori om at vi allesammen er undercover Liverpoolagenter. Nåh, nej. Den har I allerede krydset af.
“ Citizens primære bidrag, har været at accelerere en allerede eksisterende konfliktlinje mellem Liverpool og anti-Liverpool som så har resulteret i den famøse ´blue stue “

Der er jeg så fuldstændig uenig. Der har før været masser af tåbelig “debatter” mellem Liverpool fans og “medlemmer af Blå stue”

Jeg kan næsten ikke huske hvornår det sidst har været tilfældet? Der bliver så delt lidt ud herinde.
Det sker vist også i andre tråde - der kan dit fine engelske ord vist smides igen.

Men kommer man her som rød med banter eller debat, bliver man sgu taget fint imod.
Annonce