Snak

Mere indhold efter annoncen
Og at sammenligne ham - eller nogen anden - med Haaland er nok heller ikke helt rimeligt... 😋

Bare vent til Haaland står overfor Kelleher, for så falder hans gennemsnit ;-)
Håber ikke den kommentar kommer og bider mig i røven...
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
@badazz
Du kan vist godt allerede nu finde tøsejoden frem. Den kommer til at gøre herre-nuller-naller.. 😆
God weekend Cityzens+JG, Tintin, Wise og Vince.

Og en næstekærlig hilsen til den gruppe af imødekommende røde, der tilsyneladende bliver kastet ud i spekulationer om nye ejere.

JG: Bliver du mødt med undren, glæde eller afvisning fra familien+hund her i den første tid, hvor du har frigjort tid og været (endnu) mere tilstede i deres (virkelige) verden?
Tak og også god weekend til dig, Scholes - og til alle jer andre! 🍺

Det er da ellers lige før at United fylder mere i overskrifterne end LFC´s mystiske ejerskifte i denne uge; jeg er godt nok ved at være et stykke ud over kvalmepunktet med historier om den kære CR7´s meninger og syn på alting.😝

Familien har taget det pænt. Når teenagesønnen ellers er hjemme tager vi en actionfilm om aftenen på en af streamingtjenesterne (så er abonnementet da ikke helt spildt) og fruen nyder at jeg nu har mere tid til at lave mad og ordne reparationer i huset. Hun indskærper dog, at hun vil have lov til at se udvalgte VM-kampe (vel primært Danmarks) når cirkusset starter om lidt. Hunden er nok den der er mest upåvirket. Den glæder sig sikkert over de udeblevne udråb fra mig, hver gang City/Roma scorer eller brænder, hvilket ellers har det med at vække den fra dens søvn foran brændeovnen.
God weekend Scholes og JGGJ … forsøger at genvinde lidt positiv gejst og tro på tingene, så er lidt fraværende for tiden - pas på jer!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig JG og ordet "kvalmende" er meget dækkende.

Samtidig er der for en del mennesker både store følelser og personlig bias ("hvad sagde jeg") i spil, hvilket gør, at jeg ikke orker at debattere emnet generelt (herinde).

Dog vil jeg konstatere, at det sjældent hjælper:
1) at have ejere, der tror/troede at de kunne bruge Tom Brady modellen fra deres Tampa Bay ejerskab og genanvende med CR7 som ny førerhund
2) at gå i samme fælde, som da City lokkede os til at anskaffe Alexis (og måske tillige Fred, hvis rygterne var sande)
3) at have de 2 ultimative yes-men i form af Woodward og OGS, der om nogen kunne/skulle tegne butikken og forklare de fodbold-ignorante ejere, hvordan planerne skulle eksekveres
4) at Sir Alex blander sig, når han har mistet fornemmelsen for kvalitet og robuste løsninger

Vand under broen.
Der er altid next season.

P.S. Piers Morgan er iøvrigt også en kæmpe idiot og p.t. kongen af mikrofonholdere.
Rygterne vil vide, at Viaplay gerne vil parre ham med Jamie Carragher for at fremtidssikre produktionen af Tinka huer og røde sokker.
Lige over, Wise. Pas godt på dig selv og kom stærkt tilbage. Og lad nu ikke de røde hugge Mount, som de tror at de er igang med. De tror også de får Bellingham - de bliver klogere. ;D
Man kan sige mange ting om Mount - men uintelligent er han ikke, så jeg er ret rolig lige på det på punkt. Jeg venter kun på boehly brænder 2 milliarder af i januar i ren panik
@Scholes
Man kan da håbe at den snarlige opstart af det groteske VM i det mindste stopper strømmen af tåbelige bidder fra Ronaldos tåbelige interview. Han burde bare så meget være taget til USA efter opholdet i Juve. Men det er faktisk lidt sjovt (for os i den lyseblå del af byen) hvis det faktisk var flirten med City der fik United til at hoppe på krogen. ;)

Om ikke andet må portugiserens offentlige harakiri vel betyde, at I nu endelig slipper af med ham, i hvert fald som en aktiv del af spillertruppen. Og hvis ETH så ellers fortsat gider stå model til det generelle cirkus omkring klubbens ledelse og vilde indkøbspolitik og de mange koryfæhoveder med meninger, så tegner det jo egentlig ganske lovende med den nuværende trup, måske med en to-tre ændringer, synes jeg.

Spændende med Piers Morgan. Det kan jo være at han kan få lov til at holde sokken for Peter Kjær og de andre kapaciteter i Viaplay-panelet. ;D
Jeg venter kun på boehly brænder 2 milliarder af i januar i ren panik

Ahh, nu forstår jeg hvorfor Grønkjær stoppede hos Viaplay. The Return of JG! Det bliver smukt... ;D
Annonce