Snak

Mere indhold efter annoncen
Link up spillet tror jeg nærmere jeg vil kalde det :-)

Same shit - lidt hårdt sagt er det nærmest så lavt en rangeret spidskompentence at mange andre bare ville kalde det en dårlig angriber :)
Det fremstår ret tydeligt - at du ikke er begejstret for ham, så jeg tror ikke rigtigt vi kan snakke os til enighed.

Jeg forstår til fulde dit perspektiv, jeg har bare en anden kasket på.
Happy-go-lucky-kasketten?

Ingen går efter en angriber med sådan en spidskompetence, så der skal ligesom trylles noget andet (brugbart) frem. Jeg har bare ikke set noget endnu som gør mig fortrøstningsfuld. Scoringen mod Wolves var god, men alt andet lige også usædvanlig da han ikke engang kunne score på hovedet i Tyskland. Ellers har han intet vist. Men det har han trods alt hvis man besøger Youtube, hvilket pt. er det eneste jeg har at hænge min hat på. Jeg vil se ham gøre ondt på modstanderne inde i feltet og komme til afslutninger - ikke lalle rundt og spille 1-2 langt væk fra modstandernes mål.
Du kan kalde kasketten hvad du vil, det er underordnet.

Jeg kan tydeligt se hvad han kan - men det er sgu da skørt, hvis du begrænser din indsigt til få kampe hos os, så er det da klart tvivlen bliver større. Se hvad han lavede sidste år - kan han overføre det til os har vi en anderledes forrygende angriber. Tosset at bruge få kampe alene som benchmark. Når det så er sagt, så du både mod Wolves og Bradford elementer af hvad han kan.

Du har ikke købt en Isak eller Wilson - vend dig til det!

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han har præsteret i uendeligt få kampe samlet set i hele sin karriere så det hjælper ikke rigtigt at tage sidste sæson med. Desuden er Bundesligaen og U21 et andet niveau end PL.
Du kunne jo tilsyneladende selv finde lidt positivt på you tube. Det er trods alt ikke opdigtet!

Der er ikke nogen ligaer, der er Premier League så det siger lige som sig selv at man skal vende sig til tempoet.
God kamp senere i dag. Jeg tror, mange af mine medfans forventer en hård, krigerisk kamp på midten, hvor vi fedter lidt rundt i hesteskoen foran jeres mål, når vi så har bolden, og I lyner afsted på omstillinger, når I erobrer den. Hvad forventer I?
Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere.
Forventer en grim kamp med få chancer. God kamp.
Intenst - få chancer - hårdt spillet - mange kort - mange spilstop.
Annonce