Snak

Mere indhold efter annoncen
"Øh problemet er da en kæmpe interesse konflikt. Madley kunne vel, som Huddersfield fan, have en interesse i at Newcastle ikke får point.

Det havde alt andet end lige været nemmere at tage en anden dommer. Nu dømmer han forhåbentlig professionelt. Men han skal nok ikke komme med ret mange fejldomme lørdag før spekulationerne starter.
"


Han kunne også have spillet på Preston vinder, også gir han dem et billigt straffe osv.

Lad nu vær at tro alt muligt, når kampen ikke engang er spillet endnu.
“It was so hot in Sevilla that, at first, I nearly regretted my transfer. I much prefer playing football in the rain at Stoke. It’s far easier.”
Hvorfor tror I, at der er regler om at dommere, der har tilhørsforhold til diverse klubber ikke må dømme selvsamme hold? For sjov skyld? Dette svarer jo til at dømme en kamp hvor favoritholdet indgår..
Toon 4 Life!
"Hvorfor tror I, at der er regler om at dommere, der har tilhørsforhold til diverse klubber ikke må dømme selvsamme hold? For sjov skyld? Dette svarer jo til at dømme en kamp hvor favoritholdet indgår.. "

At han dømmer Newcastle mod Preston?

Sorry, men jeg syntes det er en stor omgang klynkeri.
“It was so hot in Sevilla that, at first, I nearly regretted my transfer. I much prefer playing football in the rain at Stoke. It’s far easier.”
Er det så også klynkeri, når Clattenburg ikke kunne dømme Sunderland.. 1. fordi hans bror har sæsonkort der... 2. fordi han selv er glødende Newcastle fan?
Toon 4 Life!
"Er det så også klynkeri, når Clattenburg ikke kunne dømme Sunderland.. 1. fordi hans bror har sæsonkort der... 2. fordi han selv er glødende Newcastle fan? "

Hvordan kan det overhovedet være det samme?

“It was so hot in Sevilla that, at first, I nearly regretted my transfer. I much prefer playing football in the rain at Stoke. It’s far easier.”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror nøgleordet er interessekonflikt, som der også er skrevet andet steds..
Toon 4 Life!
"Jeg tror nøgleordet er interessekonflikt, som der også er skrevet andet steds.. "

Så er der jo ingen dommere som kan dømme, hvis man skal følge jeres synspunkt i denne sag. At en dommer ikke kan dømme deres derby rivaler er vel ikke så underligt, det virker lidt som man allerede nu leder en undskyldning, hvis det skulle gå galt.
“It was so hot in Sevilla that, at first, I nearly regretted my transfer. I much prefer playing football in the rain at Stoke. It’s far easier.”
Jeg kan godt lide din pointe, med at ingen dommere ville kunne dømme. Men det er også mere timingen der er gal her. Når FA alligevel går op i det med dommere og deres tilhørsforhold, skulle de efter min mening have valgt en anden dommer. Der er et hav af uvildige dommere de kunne have valgt til denne kamp.

Ville man også lade en Chelsea fan dømme Spurs i den sidste kamp, hvis mesterskabet kunne afgøres?
Toon 4 Life!
Ret beset er Madley én af de bedre dommere i CC, og jeg ville med glæde lade ham dømme NUFC i en hvilken som helst anden kamp. Jeg tror han har dømt Newcastle 3 gange i denne sæson, og der har selvfølgelig ikke været fokus på hans tilhørsforhold. Det er der så nu, pga omstændighederne.

En undskyldning? Næ.. Det er jo også mere for mandens egen skyld. Der skal ikke mange fejlkendelser til før han sætter sig selv under et øget pres. Et ekstra pres pga omstændighederne.
Men han styrer jo selv hvilke kampe han siger ja til. Det er lidt svære for klubberne at styre dét :)
Toon 4 Life!
Fuldstændig på linie med Disco og Scotty. Kom nu ind i kampen - der da så irrelevant som noget kan være.

Scotty, så må du jo gribe i egen barm også.
Annonce