Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er ikke skarp på Van Dijk. Er han god nok? Simpel søgning på Google fortæller næsten det samme som du skriver.

Cisse er jeg heller ikke begejstret for, men kan sagtens se ham spille en rolle. Som super sub ville han være fin at kunne smide ind når vi skal jage noget. Det er nemlig præcis samme old story: Formidabel målnæse, sublim arbejssradius og tæt på elendig teknik, 1. Berøring og evne til at holde i bolden / spille med ryggen mod mål.

Vi har lige nu Mitrovic, Cisse. Rivierre og ayoze til en plads. Det er rigeligt synes jeg. På samme måde har jeg det lidt i forsvaret - fint dækket ind og kunne en marque signing vil give mening. Håber vi er blevet så kloge og erkender at køb kan komme før salg. På kanten kan jeg derimod sagtens se os lave en god signing.

Hvis der bliver plus 1 i start11eren ift status nu, så tror jeg vi skal være meget tilfredse.
http://www.newsnow.co.uk…11058:809:0

Ja - normalt gider jeg ikke rygter på det niveau, men kunne det lade sig gøre synes jeg det er en fremragende signing.
Der sker ihvertfald noget når han har bolden. Derfor langt hellere ham end Cabella.. Men det er ikke uden grund at han beskrives som lidt af en "headless chicken" i Spurs-kredse. Han mangler overblik og er bedre til at iscenesætte sig selv end angriberne (hvilket i høj grad er hvad vi har brug for)..
I understand NUFC want to sign Brighton defender Lewis Dunk & are trying to include Mike Williamson in the deal.

It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
@ Steffen

Det virker oplagt, at man spiller på truppens styrke og ikke svagheder.. Når Cisse åbenlyst har problemer med hans boldkontrol, så er det da skørt, at man ikke i højere grad forsøger sig med andre løsninger.

Væddemål - Nej, du var sjovt nok også noget afvisende, da jeg nævnte det senest - der er snak om en sval 6-pack Heineken.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Aha, så du mener at trænere forsøger at stille det stærkeste hold hver lørdag? Genialt. Det var slet ikke med i mine overvejelser. Det gør ikke Cissé til en bedre boldspiller eller opstilsstation at alternativerne i de seneste år har været horrible foruden Ba.

En 6-pack Heineken? Ja det lyder da som helt klart som noget, der er værd at himle op over. Hvis du sender mig en adresse, så skal jeg kontakte FedEx for en afsending. Er track & trace nødvendigt eller er det ok uden?

Hold nu den gode tone folkens.

Northampton på St. james i 2. runde er Capital one er en glimrende lodtrækning. Det kan være unge Toney får lov at lege med.

Det bliver spændende at se Cupsne i år, når vi officielt prioriterer dem.

@ Steffen

Du er jo helt væk... Jeg skrev andre løsninger (og har ikke skrevet noget om stærkeste opstilling).

At du ikke er mand når til at erkende dine tabte væddemål; det skal nu komme mig til last?

Hvad er den anden løsning?

Jeg erkender gerne et tabt væddemål, det såmænd slet ikke pointen. Det kunne ikke røre mig mindre. Og jeg vil da med glæde sende dig en Heineken. Baseret på den smålige adfærd fornemmer jeg, at den skal til Århusegnen. Er det korrekt?
4 mål i to kampe for Coventry, Adam Armstrong er da on fire!

Edit : 5 mål
Wise Men Say...
Annonce