Snak

Mere indhold efter annoncen
Formelt bud på Trippier. Det er fandme imponerede hvis vi kan lande ham. Tror han vil gøre en kæmpe forskel.
Hvorfor synes du det er imponerende? Han er 31 og vel udelukkende landsholdsspiller fordi Southgate virkelig godt kan lide ham. Jeg synes det er lidt "opreklameret" at kalde ham en marquee signing. Han er en opgradering - forhåbentlig ligeså meget i kraft af en god indstilling. Men så er altså heller ikke vildere. Det bedste han kunne håbe på i England var vel en retur til Tottenham.
Trippier og Botman, skulle der være bud på fra Newcastle.

Derudover Insigne fra Napoli kontrakt udløb til sommer, Toronto har budt 11 mil Euro pr sæson, Newcastle skulle havde budt 7 mil Euro pr sæson. Han vælger nok Toronto, men stadig en chance for at han vælger højere niveau ind Toronto i Newcastle Ligamæssigt.

Angriber: Den Iranske Messi skulle være højt på Ønskelisten, Azmoun fra Zenit, har scoret mod gode hold i Champions League, Topscorer i Zenit, men skulle være små skadet nu, men rygterne går på at PIF gerne vil havde en Kvaliets spiller fra Mellemøsten. Kontrakt udløb til sommer.

Man må håbe på et par signings inden Cambridge Kampen.
I vores desperate situation er det imponerende at lokke en proven engelsk landsholdspiller til der måske skal til at tegne sin sidste kontrakt på topniveau, men stadig i en god alder. Hans bundniveau og indstilling har altid været god.

Chronicle melder nu også Chelsea interesseret og det illustrerer vel meget godt hvor stort et scoop signingen ville være.
Ja, det må jo være rigtigt når de skriver det :)

Måske vi så kan hente James ;-)

Dét ville imponere mig!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Trippier er et niveau over resten af forsvaret. Det er rigeligt til jeg definerer ham som stor forstærkning
Jeg ser ham naturligvis også som en forstærkning men vil gerne se ham præstere først. Der er altid en bekymring hvorvidt spiller kan skifte til et lavere niveau og stadig præstere. Jeg vil næsten vove at påstå de fleste vil have mentale udfordringer i forbindelse med sådan et skifte. Men forhåbentlig kan han finde motivation og udfordring i at drive projektet fremadrettet såfremt skiftet går igennem.

Nu ved vi ikke hvornår vi har sendt et bud mod Madrid men det ville godt nok være amatøragtigt såfremt det først er sket nu..
Iran og Saudi har ikke lige det varmeste forhold. Så hvorfor lige en Iraner skulle være at foretrække er svært at se. Men Azmoun skulle også være tæt på at skifte til Lyon
Is it cold in his shadow?
Azmoun: Lyon og Newcastle er efter ham, jeg tror mere det handler om at man vil havde en spiller med høj Kvalitiet fra Mellemøsten, og da der ikke er muligheder for dette i Saudi Arabien, må man kigge efter andre i Lande omkring dem. Jeg så gerne Azmoun på en 4 årige kontrakt :) Kender du til andre spillere med høj kvalitiet fra Mellemøsten Danish? Man skal os tænke på han har kontrakt udløb.

Rygterne siger: At der ikke komme nogle spillere før 4-5 Januar. Så skal der altså fart på derfra :)
Hvor har du det fra? Lyder som noget fra bagsiden af The Sun.
Annonce