Snak

Mere indhold efter annoncen
Petersen, det er nu ikke så svært at forstå. Arrons har været mere skadet end klar siden starten af PM.

I øvrigt vildt at 12 spillere pt er ude eller meldes tvivlsomme til lørdag.
Wow så blev Obertan også skadet. Colback bliver TVUNGET til at spille.
Colback ikke klar. Gouffran naturlig afløser..
Naa, det gik staerkt.
Brendan Rodgers mest sandsynlige destination er ifoelge Paddy Power Newcastle. Det ville nu overraske mig en del at han efter den situation i Liverpool vil indfinde sig med ikek at kunne koebe de spillere han vil. Ellers kan jeg faktisk godt lide Rodgers.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis der ikke hentes min. 6-7 point over de næste fire kampe, så kunne det skifte sagtens komme på tale. Jeg ville som sådan ikke have noget imod det.
http://www.bold.dk/fodbo…on-er-slut/

Jsg havde ondt af Newcastle i forvejen. Holdet har jo vadet i skader i lang tid efterhånden.

Det her kommer dog til at gøre ondt.

Det spillede jo også på f...... kunstgræs i går.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
En græsplæne er èn af to ting man har behov for, for at afholde en fodboldkamp. Nationer der ikke kan stille med en sådan, burde ikke deltage.
Andenmaalmand Karl Darlow har ogsaa en fodskade saa han kan heller ikke spille. Man maa bare pakke Rob Elliott ind i vat.
Krul ude er en bet. Den kæmpe krise der snakkes om på målmandsposten synes jeg dog er til at overse. Krul er god og bedre end vore andre keepere, men afstanden er ikke så tror som det flere steder antydes. Jeg er ganske tryg ved Elliot!

Jeg håber iøvrigt Tiote får chancen fra start mod Norwich.
Annonce