Snak

Mere indhold efter annoncen
Men hvordan Ben Arfa og klubben skal blive om en passende løn må stå hen i det uvisse. Vi har jo klaret os fremragende det sidste år uden ham hvorved hans vigtighed må befinde sig på et ualmindeligt lavt niveau..

Alle vores unge troublemakers i nyere tid har da iøvrigt været en succes, eller husker jeg forkert? Dyer, Bellamy, N´Zogbia...-og nu måske Carroll.

@ Scotty.

Dejligt modent indlæg - du formår virkeligt at holde et højt niveau i diskussionen.

Men man kunne nok i virkeligheden også kun håbe på et fodboldforum.
"Dejligt modent indlæg - du formår virkeligt at holde et højt niveau i diskussionen."

Lad mig tillade mig at citere fruen selv for ganske få minutter siden:

"Mon ikke snarere, at du er lidt for pjattet med hans behårede røv!? Umiddelbart er det jo kun dig og dine to andre profiler, der syntes, at manden er åhh så vigtig."

Havde du andet at sige, Frk. Dobbeltmoral? Ellers synes jeg da i virkeligheden det ville være rart hvis du istedet fokuserede på emnet. Alternativt lod tastaturet være.

@ Scotty.

Jeg har spejlet din tilgang til debatten hele vejen igennem - når du bliver personlig, kan jeg selvfølgelig også tillade mig det.

At dit forsmåede ego ikke kan håndtere det, det er virkelig ikke mit problem!

Hvis du lod være med at angribe et punkt ud af en sammenhæng, så kunne det være blevet en interessant diskussion. I stedet får jeg opfattelsen af, at du holder diskussionen i gang, fordi du keder dig (alternativt fordi du har et behov for at hævde dig på et internet forum).
Sjovt nok er det dig selv der starter igen og igen.. Men du spejler dig jo sikkert i noget jeg har sagt før dit indtog herinde. Det er oplagt.

Jeg kan sagtens tåle det. Må du aldrig tvivle på. Men det er dog temmelig trættende at du konstant føler behov for at ophæve dig selv til en helgen når du tydeligvis ikke er et døjt bedre selv. Snarere tværtimod..

Måske du bare skulle forklare dig bedre? Eller stå inde for det du skriver.

Uanset hvad er dette tøsefnidder-debat som jeg ikke gider bruge min tid på. Jeg er her for at tale fodbold.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Get a room
God kamp i morgen. Jeg er pessimist og tror i slår os, men håber selvfølgelig at jeg tager fejl.

I er ellers startet godt på denne sæson..

Kender ikke så meget til Wolves holdet - hvad er jeres styrker/svagheder?
Teamspirit / Manglende individuelle kvaliteter.

Jeg er realist og tror derfor på nederlag i samtlige udekampe ;-)
Scotty, var det Wolves eller NUFC´s styrker/svagheder du skitserede der?

Er selv Newcastle mand! ;)
Annonce