Snak

Mere indhold efter annoncen
Man kan håbe på at Ranger eller Løvenkrands vil kunne gå ind og skabe noget dynamik i front.
Det er for nemt at smide den over på indstillingen. Jeg mener ikke dét forklarer de manglende offensive løb og det derfor ikke-eksisterende småspil op ad banen. Men indstillingen har naturligvis også noget at sige.

Og ingen tvivl, vi kan godt være heldige at få points med herfra - det er bare frustrerende at vi ikke kan gå ud og dominere denne kamp, men vi er åbenbart ikke gode nok pt.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
nej nej hvor vi sejler.

Måske truppen endnu en gang skulle sætte sig ned og finde ud HVEM der egentligt gider det her.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Så du mener simpelthen ikke at erstatningerne for Barton og Nolan kan løbe?
@ Mic_Bertel

Det er vel netop indstillingen, der er skyld i de manglende løb osv. Spillerne ligner nogle, som hellere vil være til julebazar. WBA er jo ikke bedre end Newcastle. De vil det bare mere
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg siger, at det ikke er sikkert, at det er indstillingen der gør at de ikke løber. Hvis det taktisk oplæg har været, at vi slår lange bolde op i hovedet på vores angriber, så står man måske og afventer, at det sker fremfor at lave et løb.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Det vi igen i dag mangler er en kreatør på midtbanen. Tiote og Guthrie bidrager ikke med meget offensivt samtidig med at vores to fløje ikke har nok gennembrudskraft til at kunne gøre sig for alvor gældende.
Så det taktiske oplæg går på at sparke og stå stille og afvente?
Det ved jeg da ikke noget om - jeg har ikke været med til taktikmødet (hvis der har været sådan et, det ser ikke sådan ud).
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Men det skulle man umiddelbart mene at du sagtens kan svare på alligevel..

Rent defensivt er det stort set kun Enrique som byder ind med noget vilje og selv han svigtede (lidt) ved scoringen. Jeg har aldrig hørt om et taktisk oplæg der går på at trække sig fra alle fysiske dueller..
Annonce