Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg tror ikke det betyder et farvel til wayne nødvendigvis. Skulle der være en køber - og har vi en ny mand på plads - så ville det dog ikke være det største tab.

Ang Bentley så tales der om en lejeaftale med købsoption. Så er det acceptabelt. Jeg håber virkelig ikke at vi køber ham og slet ikke for de 7 mio pund der snakkes om.

Men håber stadig det er Krancjar vi får - han virker meget mere professionel og som en der ville passe godt ind i truppen.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Spurs har officielt meldt ud at hverken Keane eller Bentley lejes ud, der skal være tale om permanente aftaler...
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Hvis han både kan finde det niveau han havde for Blackburn og samtidig holde sig væk fra skader, så synes jeg bestemt at han ville være en fornuftig signing. Her tænker jeg såmænd på en lejeaftale med købsoption, da en købsaftale alene ville være en for risikabel satsning.

Det vil dog desværre ikke undre mig hvis Ashley vælger at gå all-in på Bentley med vores transferbeløb.
Ja, det kendetegner jo Ashley at han går all-in på en dyr spiller ;-)

Vidste I godt at ConCort spåede vores offensiv en stor sæson? Han er lidt af et geni ham ConCort så lyt godt efter hvad han siger i fremtiden..
Det er saamaend bare en public service announcement Scotty, du har jo for vane at renvaske dine forudsigelser og saa gentage dem med stor autoritet.

Og ja, jeg spaaede Newcastle en muligvis stor saeson, og kan godt huske at du blankt afviste Top 6 som en mulighed. Goer du stadig det?
Mere indhold efter annoncen
Annonce

Det kan godt være, at vi pt. er blomstret op under Pardew, men træerne vokser altså ikke ind i himlen. Hvordan har I det iøvrigt med den meget udskældte Pardew nu (jeg går ud fra, at savnet af Hughton er på stærk retur? :)

Jeg vil gerne sætte min børneopsparing på, at vi ikke ender i top 6...

Iøvrigt bliver vi linket til S. Larsson (igen, igen) - ok spiller - godt skud og god på dødboldene, men er det ikke bare en lettere opgraderet R. Taylor? Så i mine øjne ikke noget, vi behøves gå videre med.
En slutplacering i stil med den plads vi pt. indtager ville være fantastisk, men realistisk set bliver det nok nærmere i toppen af den nederste halvdel... hvilket da også er godkendt i betragtning af at vi er et oprykkerhold.

Med hensyn til Pardews tiltrædelse, ser jeg ingen væsentlige taktiske ændringer. Men det er måske bare mig? Som det ser ud, kører han stort set videre med konceptet fra Hughton-tiden, men positivt er det da, at vi nu i to kampe i streg har fået point mod på papiret "svagere" hold.

Næste kamp er dog ingen walkover - også selvom vi har en god stat mod Sunderland. De er godt kørende, specielt på hjemmebane.
Enig, det er samme taktiske oplæg, vil næsten tro at Hughton havde fået de samme point...
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Ja, det kendetegner jo Ashley at han går all-in på en dyr spiller ;-)

Hvilket jeg da heller ikke har skrevet et eneste sted. At du så vælger at fortolke ting som vinden blæser er noget andet.

Det kan da også være at du har valgt at smide smileyen ind for at bløde lidt op. Det ligner nu ellers ikke dig at anvende smileys.
Ryan Taylor er vel foerst og fremmest en hoejreback der til noeds kan bruges paa midtbanen. Ja hans teknik er fremragende, men han er vel ikke en wing som Larsson. Hans kontraktudloeb taget i betragtning kan han ikke vaere saerlig dyr, saa jeg kunne godt taenke mig han blev signet.

Alan Pardew kan ikke bedoemmes paa fem kampe, men indtil videre ser det da positivt ud. Hughton´s 29-14-17 ser stadig imponerende ud, og Pardew var en satsning - der var ingen der vidste hvordan spillerne ville reagere paa det.
Annonce