Snak

Mere indhold efter annoncen
Haha, tak for en god griner, Emil. Forstå kan du heller ikke....:)
@ Bruhn.

Hvis man udbasunerer sådan en kritik, så kan man i det mindste sætte et par ord på.

Men det er selvfølgelig svært at argumentere fra dit perspektiv lige pt. :)

Ja uha - argumenterne er ikke eksisterende mere, fordi Arfa spillede en god halvleg, hvor vi havde bolden 80% af tiden og Arfa på intet tidspunkt behøvede at arbejde defensivt.
Præcis, udover det, hvor mange af Ben Arfas aktioner i kampen kom der en målchance ud af?

Ingen tvivl om at han har en fantastisk teknik og der var rigtigt gode aktioner, men der er alt alt for mange gange hvor han smider det væk efterfølgende.

Og ja, så længe Sunderland står 10 mand bag bolden og ikke angriber, så bliver han naturligvis ikke kritiseret defensivt.

Jeg er ganske sikker på at han mod Arsenal igen er på bænken.
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson

@ Emil

Det er nu en velkendt strategi, at man bliver personlig og pigesur, når man komme til korte med sine argumentationer.
Og netop derfor argumenteres det bla. at Ben Arfa bør starte i de kampe hvor vi møder hold som vi bør dominere. I samme kampe må Pardew også snart lære, at vi ikke er mest produktive når vi blot punter bolden op i boksen.

Igen, at sige at det er selvmord (altid) at spille Ben Arfa på kanten, det ER håbløst. Nogle gange gir det rigtig god mening, så derfor er det faktisk dig der fremstår lettere unuanceret.

Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
nevermind
TiS.

Ikke desto mindre kåres Ben Arfa flere steder til MoM.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Mic

Det er måske også fair nok, han havde som sagt gode aktioner, men på den anden side, så kan der næppe have været ret mange kandidater til kampens spiller, jammerlig første halvleg og ineffektiv anden havleg.
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Jeg forstår hvad du siger selvom det er noget vrøvl du skriver. Du taler om pigesur og leverer et klassisk eksempel på det selv. Det er fanme god stil. Gad egentlig godt at vide hvad jeg tilsyneladende har forsøgt at argumentere for. Jeg stiller et ganske simpelt SPØRGSMÅL, som du af uransagelig årsager ikke ønsker at svare på. Efter det femte (?) forsøg hiver du så din gamle kæphest frem, mit sprog. Uagtet at du sagtens kan kommenterer på alt andet jeg skriver. Dit format er simpelthen ynkeligt.
For ind i hede hule h...

1) jeg gider sgu ikke snakke Arfa på det her niveau (og så skriver jeg alligevel nu ;-))
2) Du tager tingene ud af kontekst - det selvmord du åbenbart synes det er sjovt at referere til, der er der lige et par ord før og efter det ord. Læs det og bliv klogere..
3) Jeg har intet problem med at spille Arfa på kanten, hvis hans defensive mangler bliver opvejet af hvad han bringer i offensiven. Der har bare absolut intet været igennem sæsonen, der har tydet på dette.
4) Den måde Pardew griber det taktisk an på så er der ikke plads til Arfa og det vil være ulogisk at bringe ham i en 4-4-2 på kanten set fra Pardews vinkel.


77) jeg gad sådan set også godt, at der var plads til Arfa, bare ikke med hans nuværende præstationer.
Annonce