Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Haha. Jeg regner bestemt heller ikke med mindre.
https://kortlink.dk/sudv
Come on guys..

Synes ikke der er nogen grund til at latterliggøre manden i SÅ høj grad.
@Millenium

Du kan selvfølgelig have ret, men når man i den grad har kørt én så selvfed stil, så fortjener det sgu ét vink med en vognstang. Læg dertil gårsdagens ultimative udspil af et tude/offer-kort, hvor man postulerer at man nu har skrevet sit sidste indlæg, fordi de andre er efter én. Under 24 timer efter er man dog tilbage igen...Det er sgu svært at tage seriøst.

Fremsiden83 har for så vidt mange fine pointer, det er bare stilen jeg angriber.

Lets face it, comedy is a dead art form. Tragedy, now that is funny...

Og hvad berettiger dig til dit smagsdommeri!?

I min optik er Fremsiden ganske harmløs og egentlig bare en entusiastisk supporter med en meget optimistisk tilgang til holdet.

Hvis man ikke kan lide den tilgang, kan man jo sagtens overse og/eller lade være med at kommentere på hans indlæg, der jo ligger i artikel-trådene.

At bringe hetzen herind er IMO under lavmålet.
Der er hverken tale om hetz eller smagsdommeri, bare en smule irritation pakket ind i et tre sarkastiske indlæg. Og så penslet ud i et fjerde, hvor jeg dog også påpeger, at jeg ikke finder ham udelukkende til gene.

Du har ret at Fremsiden er ganske harmløs, der findes langt større artikelspader.

Jeg har ikke påpeget hans (imø) lidt irriterende stil tidligere, og har som du foreslår også ignoreret det.

Men du har ret, tråden her skal selvfølgelig ikke sværtes til med min kritik af én enkelt brugers gøren og laden. Jeg burde nok ha´ adresseret min kritik i den oprindelige artikel tråd, men jeg synes det var så ufriviligt morsomt, at jeg linkede det til klubtråden, hvor han har været mest aktiv.
Lets face it, comedy is a dead art form. Tragedy, now that is funny...
Mere indhold efter annoncen
Annonce

Nu vil jeg ikke lave en større sag ud af det, men for lige at slå fast, så er det jo netop smagsdommeri i og med, at du gør dig dommer for god og dårlig debat ´stil´/opførsel, eller hvad man nu vælger og kalde det.

I øvrigt bliver Fremsiden skudt i skoene i næsten hver eneste tråd, han deltager i, at han er en jubel optimist og des lignende, og det tager samlet set karakter af en hetz-lignende tilstand, at alle i en given tråd er efter ham..

Der er ikke nogen grund til at reklamere for den slags i andre tråde, med mindre der er et argumenterbart grundlag.
Jeg tror også vi hurtigst muligt skal glemme den her, men lige en sidste ting fra mig:

Fremsiden havde jo, som den eneste, ret i at vi ville få en sæson i toppen. Det gættede han allerede på i sommers. Jeg hørte da selv til dem, der synes det var aaalt for optimistisk, men han fik jo ret, den gode mand.

Nogen vil måske mene at han har været heldig osv., men det ændrer jo ikke ved at han fik fucking ret..

Og det er jo ikke ligefrem fordi han har fået nogen form for anerkendelse for at han fik ret. Så er det måske ikke så underligt, at han tildeler sig selv en smule..
Det er da en gang fis, hver eneste gang han laver en tråd så starter han ud med retfærddiggørelse af alle hans udsagn og så skal alle andre hænges ud for at være bare en smugle realistiske.
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Mener nu vi var flere der forudsagde en top 7 placering. Jeg var ihvertfald en af dem som sagde at vi havde en start 11´er som var bedre end Liverpools og på højde med Spurs - på papiret vel at mærke. Men jeg har nu ikke haft behov for hele tiden at minde jer og andre om det i tide og utide..
Toon 4 Life!
@ Toon

Det er muligt, der er flere sider af sagen. Jeg har næsten kun fulgt denne tråd, så kan selvfølgelig være gået glip af noget. Jeg skriver bare, hvordan det har set ud fra mit perspektiv.

@ Rons

Ok.. Tror faktisk godt jeg kan erindre det.
Annonce