Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg synes desværre det ser meget godt ud for Liverpool, der var lige den flopkamp i Burnley, men selv hjemme mod mestrene fra sidste sæson, der ellers skulle været et godt organiseret hold, scorede de fire mål.
Jeg er slet ikke uenig i din overordnede konklusion, Hænning, men de var stadig ved at smide sejren på Emirates - at gå fra 4-1 til 4-3 på 9 minutter med et kvarter igen er i hvert fald en speciel form for hjemkørsel af sikker sejr.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Det ville ihvertfald være en elegant og nonchalant måde at sikre de 3 point på!
Det er vist heller ikke det jeg skriver. Jeg er bare ikke enig i at Arsenal var tæt på 4-4. Det usikre bestod i at Arsenal kom på 3-4 og det var selvfølgelig heller ikke speciel flot, men derfra kørte Liverpool sejren sikkert hjem.

Men nu har vi en kamp for det ligner at Liverpool er holdt op med at spille imod mål.
KROENKE RAUS!
Lækkert lavet af Matic.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mere dårligt forsvarsspil. Åben kamp igen.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Costa er klinisk.
Hvis det er fordi Liverpool bruger alle kræfter i første halvleg, så må Klopp lære sit hold at spille effektiv busbold i anden halvleg, efter to-tre-målsføringen er sikret i første.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Liverpool er blevet for passive i 2 halvleg og har undladt at gå målrettet efter et 3-0 mål der ville have lukket kampen. Chelsea sidder tungt på kampen nu.
Nej det er fordi Chelsea spiller mere direkte.
Annonce