Snak

Mere indhold efter annoncen
Arsenal har været helt væk i 2 halvleg og har fortjent at vinde, hvis det ikke lige var fordi de får 2 offside mål - det ændrer ligningen en stor del vil jeg sige
Dommeren giver gult for et prof frispark i overtiden, beder Ozil gå længere tilbage 3-4 gange og fløjter så af 5 sekunder efter bolden er sat i spil - WTF?

Og Cech - WTF?
moderator
Absolut velfortjent nederlag, selv på trods af offsidemål. Indsatsen efter pausen var horribel.
https://kortlink.dk/sudv
Omtrent som forventet, var Claude fra Arsenal Fan TV heller ikke helt tilfreds med anden halveg

https://www.youtube.com/watch?v=bnJOPZPQ9j8

Holy shit
Masquerading as a man with a reason. My charade is the event of the season. And if I claim to be a wise man, well it surely means that I don’t know.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Åh det er godt.

Mindede mig lige om denne perle.
https://www.youtube.com/watch?v=72xRZ4FF1IQ
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Southampton må føle sig lidt snydt med deres kampprogram henover julen/nytår, hvor de har fire færre hviledage end Chelsea har: https://pbs.twimg.com/media/Cz_6Ct_WIAQ6Dya.jpg
Det skal gå ud over nogen, men ja, Saints er hårdt ramt. De har oven i hatten europæisk bold og er i semifinalen i League Cup´en. Chelsea har kun ligaen og træder ind i FA Cup´en på hjemmebane mod Notts County/Peterborough. Man burde kunne være så fleksibel med programmet, at eventuelle fordele gik til de hold, der har flest jern i ilden, men mon ikke der står £ i vejen for den slags.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Hvis man tager den danske vinkel, og det gør man jo med glæde, så betyder det i det mindste mere spilletid til Pierre-Emile - Lad os håbe han gør det bedre end i går, jeg var oprigtigt bange for at han ville blive hivet ud allerede efter 20 minutter.
Arsenal Fan TV er altid garant for underholdning efter et nederlag. Når det så endda er to af slagsen er det næsten hysterisk morsomt. Stod det til dem blev Wenger fyret gennemsnitligt 4 gange pr. sæson.
Annonce