Snak

Mere indhold efter annoncen
City får godt nok presset Tottenham. Imponerende de fortsat ikke har fået det omsat til en scoring.
ingen af disse hold ser gode ud offensivt, selvom city på papiret har den bedste trup i prl.

lorte kamp for neutral.


slet slet ikke i samme tempo som united-pool.
Alli og Kane har haft 15 touches tilsammen. Den mindst involverede City-spiller er på 19.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Hvad med verdens bedste?

Altså Eriksen.
“It was so hot in Sevilla that, at first, I nearly regretted my transfer. I much prefer playing football in the rain at Stoke. It’s far easier.”
vil det sige at alle i wankers er gudfrygtige?

https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lorte kamp? Så har man vidst fået det forkert ben ud af divaneseren. Der har været masser af god fodbold de første 45 minutter. Man City har stået for langt hovedparten af det, og hvis ikke Pep allerede var skaldet, så vil de mange missede muligheder havde taget et ordentlig indhug i hårpragten. Man City har været rigtig dygtige til at finde muligheder imellem Tottenhams kæder og på siderne. Især Silva og De Bruyne har været mere på bolden i farlige områder end hvad Tottenham ville finde optimalt. Det har tvunget Poch til at flytte Dier længere frem for at lukke ned for isærdeleshed David Silva.

Samtidig så er det lykkes for Man City at lukke Eriksen ned, og det er den primære årsag til at Tottenham endnu mangler at skabe en reel chance. Eriksen er nøglen for Tottenhams offensiv.

Når det er sagt, så står det stadig 0-0. Jeg vil ikke blive overrasket hvis det er et helt andet Tottenham hold vi får at se fra anden halvleg start, og så kommer Pep og resten af de lyseblå til at fortryde at de ikke har scoret på deres chancer.
KROENKE RAUS!
Poch har brugt pausen til en udskiftning - må man det?
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Puha, sjældent man ser en Lloris-helkikser.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Haha, så sku sjovt ud :D Kæmpe Lloris brøler må man sige!
General Antonio Conte!!! Velkommen til 'the Roman empire'!
Milton Keynes knægten kan ikke ligge det fra sig.
“It was so hot in Sevilla that, at first, I nearly regretted my transfer. I much prefer playing football in the rain at Stoke. It’s far easier.”
Annonce