Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis dommeren står bag dem, kan den være svær at se, men hvordan fanden linjedommeren ikke flager den, forstår jeg virkelig ikke.
Hold nu op, hvor er Tottenham heldige. Det er på ingen måde deres egen skyld, at de stadig er med i kampen. Sikke nogle gaver de får af dommeren.
Dommeren må gerne fløjte af nu.

Og ja der var straffe til Sterling, men dommeren har også være med City stort set hele kampen. City har begået flere grove frispark uden at få kort.
haha... Jesus!!! :D Han var vidst sikker på han havde scoret der!
General Antonio Conte!!! Velkommen til 'the Roman empire'!
Sterling bliver straffet for ikke at falde. Kæmpe straffe.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja det kunne da ihvertfald ikke betale sig for Sterling, at holde sig på bene dér. Det er simpelthen så gennemført elendigt dommerarbejde. Jeg kan forstå småfejl, der kan være umulige at se uden brugen af tv-billeder... men dét der måtte en af dommerne kunne se.
Vild fed fodboldkamp. Den aktion af KDB lige før. Er du da helt rundtosset hvilken teknik.
KROENKE RAUS!
Så bliver det måske alligevel ikke en alt for dyr eftermiddag for Liverpool - nu hvor de andre har sat til. Arsenal når så lige at smutte forbi i morgen måske. Chelsea er alligevel væk.

EDIT: Typo
Arsenal når så lige at smutte forbi i moren måske.

I hvis mor?
"To defeat an enemy you must know them. Not simply their battle tactics, but their history, philosophy, art." - Grand Admiral Thrawn https://www.youtube.com/watch?v=48H34ukFe8g
Det er et kæmpe problem for dommerstanden at Marriner ikke dømmer det straffe til Sterling. Dommerne (og alle os andre) vil gerne film til livs, men hvis man skal gå til jorden for at en forseelse kan dømmes, så skaber man samtidig også et incitament til at lade sig falde. Og det ikke kun i situationer hvor der er så entydig forseelse, som i Sterlings tilfælde. Sterling burde æres for ikke at gå til jorden, men allerede kort efter hændelsen, kan man se Disco skrive at han er en idiot for ikke at lade sig falde. Det kan der være en hvis sandhed i, men det harmonere bare ikke skide godt med at man vil have film ud af fodbold. Det er også derfor at man kan se kæmpe tågehorn som Robbies Savage udtale at spillere har en ret og en forpligtigelse til at gå til jorden når de bliver rørt og selv føler at der er lavet en forseelse.
KROENKE RAUS!
Annonce