Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja mane skulle have været i bad. Men med din fodbold forstand mener du sikkert ikke det havde ændret noget.
""Ja mane skulle have været i bad. Men med din fodbold forstand mener du sikkert ikke det havde ændret noget."

Man skal nok passe på med, at sidde og snakke om fodbold forstand, når man selv tuder løs om dommertække pga ET manglende gult kort.
“It was so hot in Sevilla that, at first, I nearly regretted my transfer. I much prefer playing football in the rain at Stoke. It’s far easier.”
Salah igen redningsmanden for Liverpool. Jeg har dog lidt ondt af Crystal Palace for jeg synes egentlig de havde fortjent det ene point idag.
Sakho og Benteke kan simpelthen ikke vise sig i omklædningsrummet. De har jo været altafgørende for Liverpool..
Manchester United.
At slippe for eget soeklart rødt kort er dommer tække i min bog.

Og ja synd for Palace. Havde benteke bare været lidt skarp. Men man kan sgu kun beundre Salah. Hvilken spiller.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg kan ikke se, hvorfor Palace skulle fortjene point efter den her kamp. Hvis man ikke kan putte den i kassen i åbent spil efter de chancer, de har haft, så fortjener man ikke at tage point med derfra.

Liverpool har måske ikke most Palace, men synes nu de har været bedst. Især på banens sidste 1/3.
Sadio Mane skulle jo have været udvist i starten af 2 halvleg. Det havde uden tvivl været en fordel for Crystal Palace. Så jo jeg har lidt ondt af Crystal Palace, at de igen ender med at smide point sidst i en kamp hvor de egentlig havde fortjent det ene point.
1-0 til United. Lukaku med sit Prl mål nr 100
Lidt misvisende at man inden kampen stor roser Swansea og så starter de som et U17 hold der møder senior hold for første gang - voldsomt lavt niveau
Game over - ren United opvisning mod et ekstremt ringe Swansea mandskab
Annonce