Tottenham hiver mange point i de knap så imponerende spillede kampe. Jeg kunne godt forestille mig at de vil kunne blande sig i mesterskabskampen i år.
Snak
søn 8. nov 2020
Tja, jeg tror ikke at denne tilbageholdende taktik vil give mange points når de render ind i Liverpool, Man City og Arsenal f.eks. At invitere modstanderne frem på banen på den måde kommer til at give bagslag mod hold der er gode offensivt.
søn 8. nov 2020
De spillede jo trods alt en fantastisk kamp mod United. Jeg tror sagtens Mourinho kan sætte holdet rigtigt op til kampene mod de store hold også
søn 8. nov 2020
Tottenham leverer en røvsyg gang fodbold men fører Premier League ... er dette virkelig sæsonen for dem, hvor det hele går op i en højere enhed?
søn 8. nov 2020
Det ligner en kamikaze opstilling fra Liverpools side - jeg tipper en 3 måls sejr til de forsvarende mestre ... city kommer til at sejle rundt defensivt