Det er så beskidt når spillerne svinger albuen med vilje i en duel. Boly i Burde får 3 dages karentæne for den albue han laver på Ayoze.
Det værste at de arme generelt har meget store bevægelser og det er ikke tilfældigt. Ved at blive træt af de beskidte spiller, der tyer til beskidt tricks, fordi de er elendige med bolden!
Sterling skulle have været udsat for racistiske bemærkninger i kampen mod Chelsea, hvor fire fans er blevet suspenderet fra at se flere kampe på stadion. Neville og Carragher diskuterer sagen på en dejlig ærlig og befriende måde, og revser (ind)direkte de engelske medier for at være den primære årsag til den negative tone overfor Sterling og andre mørke spillere. https://www.youtube.com/watch?v=YF3jTYjXEe8.