Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er nødt til at blive spyttet nogle flere penge og ressourcer efter den pinligt dårlige dommerstand i Premier League. Det er direkte kampafgørende fejl der sker hver eneste runde, som skal kunne spottes af dommerteamet med hjælp fra VAR. Målrettet VAR træning af nogle nye dommere (ikke afdankede dinosaurere) og en gennemgang af reglerne må være første skridt.

Til den konkrete sag i dag, så er der jo kun indædte Man Utd fans og trolls der argumenterer imod offside. De behøver ikke at blive fodrer mere end de allerede er
Når man giver Welbeck tid til det dér så ved man godt, at præstationen ikke er godkendt.
@Gunnersaurus

Hvorefter du fodrer debatten igen med at fremlægge dit synspunkt som en ubestridt sandhed, hvilket bestemt ikke er tilfældet..
Hvordan i alverden kan VAR ikke se at Toney laver frispark på sensini. Han låser jo hans arm
Godt nok forfærdentlig lavt niveau hos VAR, ikke at kunne se Toneys forseelse!!!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvordan i hele hulen kan et professionelt dommerteam ikke dømme offside på Rashford. Han følger jo nærmest bolden til dørs. At Bruno kommer og tager bolden, ændrer ikke på, at Rashford klart er offside. Elendigt dommerarbejde.
Imponerende at man har en dommer, linjedommer, VAR rum og 5 vinkler i super slow....og alligevel dømmer man fejlagtigt straffe til Fulham, da deres mand træder direkte ned i Trippier.

I det mindste var der da lidt retfærdighed til, da Mitrovic dummede sig og brændte
Det ligner da en sjælden Chelsea-sejr imod Palace, den falder nok på et tørt sted.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Gud hvor ynkeligt af Gallagher…
YNWA
Et fremragende eksempel på hvor elendig den engelske dommerstand er.
Spurs bryder spillet, og afleverer udenom Partey som rækker armen ud og stopper bolden.
En hændelse der på ingen måde kan forsvares IKKE at give gult, men alligevel
Annonce