Snak

Mere indhold efter annoncen
Med den logik pissede Chelsea vel Spurs til en hurtig 2-0 føring? :)

Nu var Spurs jo foran 2-0. Pointen er bare, at de ødelægger det for sig selv… og de har så ødelagt det helt for sig selv, 2-3 🙄
Sagde ingenting om din påstand, som er reel nok

Men en stor chance af Son… og nej, der er ikke offside.
Halløj der... holder du også med Spurs? Vi to må være bedste venner?!
Hvor sikkert i sædet sidder Ange?
Men en stor chance af Son… og nej, der er ikke offside.


Nu tror jeg sgu du troller
og nej, der er ikke offside.

Selvfølgelig er der offside ….
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Hvis Tottenham vil være seriøse, så skal sædet under Ange brænde lige nu. Manden forpurrer enhver chance, som Spurs har for at lande en top-4 plads, fordi han insisterer på at spille så naivt, uanset hvad resultatet er. Det er jo på grænsen til vanvid.

Men flot comeback af Chelsea, og med den trup, de har, er de selvfølgelig med i mesterskabskampen.
Liverpool FC - siden 1997
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så røg Chelsea da lige op i favoritfeltet for good.


Der er kun Liverpool i favoritfeltet. Den måde Chelsea kommer bagud med to på må ikke ske hvis du vil vinde titlen. At Spurs så stopper med at spille ved 2-0 er jo hvad det er.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Men de har jo aldrig været en del af kampen..........

Ja, det er jo narrativet nogle gerne vil have gælder.
Y. N. W. A. - #JFT97
Dem der siger Udogie er offside, fatter jo ikke en skid af fodbold.
Han løber efter den, ja… og hvad så? Han rører den ikke. I stedet lader han den være til Son, der ikke er i offside.
Udogie ville være offside hvis en Chelsea spiller fulgte efter ham, men af uransagelige årsager stopper de op.
Det ville være en endnu større skandale hvis Son havde scoret og så den var underkendt, bare fordi Chelsea forsvaret var passive…

Edit: ovenstående post er jo efterhånden ligegyldig. Hvad laver Papp Sarr?! 🤦‍♂️🤨
Halløj der... holder du også med Spurs? Vi to må være bedste venner?!
Det kommer vel også an på, hvad man mener, når man siger favoritfeltet. Snakker vi en top-3, er Chelsea med, men de største favoritter er selvfølgelig Liverpool lige nu.

Pt. har jeg dog stadig Arsenal som andenstørste favoritter med Chelsea lige efter Arsenal.

Og endnu et straffespark begået af makkeren denne gang.
Liverpool FC - siden 1997
Tottenhams to centrale midtbanespillere er dummere end vådt bølgepap. Utroligt de ikke kunne bruge Højbjerg, når de har de to tumper rendende.
Annonce