Snak

Mere indhold efter annoncen
Det har været et af de kedeligste opgør jeg har set i mellem de 2 hold.
Ødegaard er da ikke usympatisk...
1887
Today´s loss to Fulham is Tottenham´s FIFTEENTH Premier League defeat of the season, their highest number of defeats since 08-09.

They still have 9 games to play...😬

Det er jo helt vildt 🫤
Y. N. W. A. - #JFT97
Ja DBR

Det er vel den pokal Ange han får. Han bliver den Tottenham træner som kommer til at tabe flest kampe en PL sæson nogensinde.

Man må håbe at Levy lader ham slippe og fyrer ham ASAP
Mason resten af sæsonen, må jeg bare sige nej tak til. Så Ange er fredet indtil sæsonen slutter.

BREAKING NEWS
Rasmus Højlund has scored, we repeat … Rasmus Højlund has scored - this is not a drill
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙🤍
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er sgu go’ humor😂😂

United and Chelsea need to play an extra match at the end of the season. Loser gets Sancho. That’d sell out Wembley. Each team would fight for it’s life!
@Tintin
Ja men den fik ingen respons i Chelsea tråden da jeg postede den, så måske vi to har dårlig humor :D
Manchester United Brøndby IF
Deebo

Haha, jeg havde da ellers forvente at Wise og en enkelt og to mere ville reagere😂

Måske de ikke synes det er sjovt, fordi de “hænger” på ham i fremtiden. Er der ikke noget med nogle klausuler?
Vince og de andre er måske også gået på landskampspause :)

Jo klausulen er jo at den bliver obligatorisk hvis de slutter i top 14 og han så koster £25m. Det viser sig dog at der åbenbart også er nogle break-clauses i den hvor Chelsea så skal betale en "significant penalty" for at sende ham tilbage igen, men hvad den pris er præcist er der ingen der virker til at vide.

Jeg tænker at når der er tale om en spiller man ikke vil have tilbage at den penalty som minimum er hans løn for det sidste år af kontrakten når lønnen jo var den største faktor i at United ville af med ham. Det svarer ca. til £13m. Nogle United fans har selvfølgelig spekuleret i at Chelsea skal betale hele klausulen på £25m for at bryde den, men så er de godt nok også desperate hvis det er tilfældet, men okay hvis de først får ham ind på en kontrakt så kan de jo ikke bare sælge ham igen med det samme mod hans vilje og den kontrakt er nok mere værd end de £25m det i scenariet koster ikke at købe ham. Jeg tror og håber den ligger et sted mellem de to beløb for ellers giver det ingen mening fra Uniteds side at lade dem gøre det når man i forvejen sænkede transfersummen bare for at få ham og hans løn væk.
Manchester United Brøndby IF
Ok - jeg læste han har haft én afslutning på/mod mål så langt i 2025.
Det er fuldstændig vildt - mon man kan sende ham til Dortmund endnu engang?
Annonce