Vi har købt samtlige tildelte billetter til næste uges udekamp hos Dagenham & Redbridge, hvilket betyder at der vil være 1.500 Pompey-supportere på plads på Victoria Road Stadium i East London.
Snak
lør 5. apr 2014
Både Wycombe og Northampton er foran, så det er vigtigt at vi holder fast nu, og gerne øger føringen.
lør 5. apr 2014
FT: 1-0. Desværre vandt både Wycombe og Northampton også, men 3 points er 3 points. Statistikken for skud på mål var 3-0, hvoraf de to af dem altså var i kampens første 3 minutter. Resten var noget af en langgaber. Hartlepool havde nul at byde på.
søn 6. apr 2014
@Acheron 3
tillykke med sejren i går. det var 3 gode point. ja jeg har faktisk været i portsmouth nogle gange dog uden for sæsonen så har aldrig set fratton park. det må der laves om på.
så må jeg lige undskylde min staveplade i går. pompey selvfølgelig. :-)
crazy gang
søn 6. apr 2014
Jeg boede i byen i knapt et halvt år fra 2001 til 2002, og jeg må indrømme at bortset fra Fratton Park, museumsskibene i Docklands-området og den 3 kilometer lange promenade fra den gamle bydel til Southsea har Portsmouth ikke vanvittigt meget interessant at byde på. Det er jo ikke en badeby som f.eks. Brighton og Bournemouth. Men tag endelig et smut forbi FP når du har mulighed for det. Det er en oplevelse trods de ikke helt moderne faciliteter - eller måske snarere netop på grund af dem. :-)
man 7. apr 2014
Så er også samtlige tildelte billetter til udekampen mod Northampton udsolgt. Men først gælder det altså Dag & Red på lørdag.
fre 11. apr 2014
Et af klubbens største talenter Jack Whatmough har underskrevet en ny kontrakt på 3 år. En dejlig nyhed at stå op til.
fre 11. apr 2014
jeg har været på strand promenaden. der var ganske dejligt. vi var også oppe i det høje hvide tårn. spin tower eller sådan noget lignende. fantastisk udsigt. så fratton park derfra.
at det er noget gammelt lort er kun et plus. jeg er jo fra den tid hvor wimbledon spillede på plough lane. så kan det ikke blive ringere forhold. heller ikke federe. man kan mærke fodbolden sådan steder.
crazy gang