Snak

Mere indhold efter annoncen
Så får vi nok ikke Maicon eller Cole alligevel. Hvem mon man så trækker op af hatten?
"Vi er bare ikke bedre"
2 trænings kampe uden at bruge en af sine ny indkøb Khedira, nogen god grund til det :)?
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
Mourinho is still unsure as to whether the most recent arrivals at training camp (Casillas, Van der Vaart, Albiol, Arbeloa, Ramos, Alonso and Khedira) will play on Saturday.


http://www.realmadrid.co…_Madrid.htm
"Any other day I’d say no, but today I’m gonna go ahead and just say no."
Okay, tak for det :)
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
@Redondo

Ja det er ikke godt at vide. Jeg håber og tror udmeldingerne om Cole og Maicon er troværdige. Jeg har egentlig godt kunne tænke mig Capdevilla i lang tid nu og han holder jo stadig 100, men jeg ved ikke hvor villige Villareal er til det.
Og så kan vi jo også altid spekulere i Taiwo.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ GG

I mine øjne er Taiwo egentlig bare en Marcelo 2. God i det offensive, med mangler i det defensive. Han mangler også at vise noget på den internationale scene.
http://www.youtube.com/watch?v=ckyGX95vX8o http://www.youtube.com/watch?v=0LOp9hRhhbc No soy sólo perfecto, soy Madridista también.
Ja det vil jeg så, sjovt nok, ikke mene. Han er stærk i det offensive ja, men det betyder ikke at han er svagere defensivt. Og en Marcelo 2 er han da slet ikke. Ikke med den forskel i fysisk figur og jeg har aldrig set Taiwo lave de oversatsninger og placeringsfejl som Marcelo er kendt for.
Bare for at spørge, hvor meget har du da set af ham fra Marseille? Og jeg vil da bestemt mene at han har bevist noget på den store scene. Hans hold spillede en fin CL-turnering netop sidste år jo. Og så er Ligue 1 jo heller ikke en helt ueffen liga.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Han gjorde det i hvert fald godt mod Real Madrid. Et andet alternativ kunne være Cissokho. Ham må vi heller ikke glemme.
"Vi er bare ikke bedre"
Pepe ude i 3 uger. Han misser vel kampen mod Mallorca.


"Vi er bare ikke bedre"
10-08-2010: Carvalho købt
Ifølge Marca har Real Madrid her til aften sikret sig den portugisiske centerforsvarer Ricardo Carvalho fra Chelsea for €8 mio.

Carvalho kender Mourinho fra deres fælles tid i Chelsea og er en særdeles rutineret forsvarsspiller på højeste niveau. Madridista.dk følger selvfølgelig op på sagen.

www.madridista.dk

vel egentlig meget fornuftigt,.. en rutineret herre der sikkert er fint tilfreds med at slutte sim flotte karriere af med en reservetjans i real, han skal nok få masser af kampe samtidig med han vil have kæmpe betydning udenfor banen, han har meget af de vi mistede med Raul.. godtnok ikke den samme klubhistorie, men mange af de værdier vi elsker raul for indeholder han også, og han er også super til at tage sig af de yngre spillere
Leeds, Brøndby, Real Madrid, Fiorentina Stoltheden er KOLOSAL
Annonce