Snak

Mere indhold efter annoncen
Utroligt at der ikke bliver givet et kort der. Idiot.

EDIT: Hvordan, Pipita?
Beklager mit sprog - jeg er en arrogant, ordblind, narcissistisk egotripper. Og jeg forstår ikke sjov. PS: Jeg har ret.
Di Maria ud - hvemsomhelst ind, please.

Så knus dem dog!
Real Madrid.
Luk nu Werge og Mølby!!

Kan ikke klare de skal vurdere De Maria ud fra en kamp. Manden har været glimrende i andre kampe. At han så ikke har været noget at råbe hurra for idag er en helt anden sag. Men man har alligevel den fornemlse at der kan ske noget hver gang han har bolden.
Fint resultat. dog skuffet over vi igen brænder alt for mange chancer, som er begyndt at blive en dårlig vane.
Cabra: Jeg holder ikke med Barca. Skulle jeg endelig vælge, så ville valget klart falde på Madrid.
Stats fra kampen:

Shots (on Goal)_____23(7)____8(1)
Fouls_____________11______16
Corner Kicks________8_______6
Offsides____________1_______4
Time of Possession_54%_____46%
Yellow Cards________1_______3
Saves______________1_______5
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg frygter for niveauet i denne tråd i de kommende dage
[b]Visca el Barça i Visca Catalunya!![/b] VVV
Care to elaborate?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
Higuain scorede jo ikke i dag
[b]Visca el Barça i Visca Catalunya!![/b] VVV
Higuain scorede jo ikke i dag


Det er jo bare fordi han er ensidig, og ikke kan score i de store kampe.

Nåh, men selv om resultatet "lyver" var det dejligt at se spillet i 1 halvleg. Det ser rigtig godt ud, og kan godt forstå hvis nogle frygter RM mere og mere.
http://www.youtube.com/watch?v=ckyGX95vX8o http://www.youtube.com/watch?v=0LOp9hRhhbc No soy sólo perfecto, soy Madridista también.
Selvom spillerne nogle gange kan være frustrerende, så er det trods alt svært ikke at være overbærende når vi er foran og Milan ikke gider spille. Man sidder heller ikke med samme nervepirrende fornemmelse som sidste år "Oh shit, nu scorer modstandere. Anytime now" Carvalho er et fantastisk køb. Pepe er Pepe og Marcelo er ved at udvikle sine defensive takter.

Wenger og Mølby var dog til tider skide trættende at høre på. Vores argentinere havde ikke den bedste kamp, men synes dog at de klarede det bedre i anden halvleg.

Edit; Fandeme også dejligt at høre Bernabeu idag! Godt nok sang ultrasne en del "MILAN MILAN VAFFANCULO" og "MILAN PEZZO DI MERDA", men der var godt gang i "VAMOS EL MADRID" og råbene mod Robinho.
Siempre voy a apoyar al Real Madrid en tiempos buenos y malos ¡¡Hala Madrid!!
Annonce