Snak

Mere indhold efter annoncen
Kald mig bare pessimist, men jeg tror sgu at det er i dag, at Mourinhos stime af hjemmekampe uden nederlag bliver brudt.

Forhåbentlig sker det ikke, men hvis forsvaret sejlier lige så meget som sidst, så bliver det svært. Benzema må også gerne lige fastholde de gode takter, og helst lige krydre sin indsats med et mål i dag - det kan ikke være godt for selvtilliden at være så ustabil.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
Så vidt jeg ved gælder hans hjemmebanerekord kun i ligasammenhænge, så derfor kan den åbenlyst ikke brydes i aften.
Hmm...I så fald point taken. Det skal jeg ikke gøre mig klog på.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
Hvordan stiller i op?
Klub top 3: Newcastle,............................... Barcelona Spiller top 3: Ronaldo(fede), Ronaldinho, Romario
Casillas - Arbeloa, Carvalho, Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Ronaldo, Özil, di Maria - Benzema.

Nu begynder jeg snart på konspirationsteorierne!
Real Madrid.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det var da en røvstart der ville noget.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Det kommer ikke meget tættere på det stærkeste, der er til rådighed. Så der er vidst ingen tvivl om, at man går efter at vinde turneringen. Kunne ellers godt forestille sig den blev nedprioriteret en anelse, når man tænker på jeres elendige lodtrækning.
Klub top 3: Newcastle,............................... Barcelona Spiller top 3: Ronaldo(fede), Ronaldinho, Romario
Kører man slet ikke noget rotationsprincip i R. Madrid? Synes det er stort set samme start-11 hver gang. Spillerne må da være helt udkørte når vi når til slutningen af sæsonen.
Men nu har jeg kun set Real Madrid i kampene mod AC Milan og FC Barcelona i denne sæson, så jeg skal ikke kunne sige hvor ofte man gør brug af tidlige udskiftninger.
Zlatan doesn\'t do auditions
Sådan Ramos! Godt nok højt han kommer op.

@Ground

Det er ret så småt med rotation so far, det er rigtigt set. Det giver måske meget god mening, for sådan at få på plads hvordan holdets grundkoncept skal være.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Jeg skal ikke gøre mig klog på, hvad Mourinho har gjort i tidligere sæsoner. I sidste sæson var Perez dog inde og overtrumfe Pelle, da Perez ikke bryder sig om, at se sine galácticos sidde på bænken.

Det er svært at vurdere, hvem der bestemmer i denne sæson og hvis idé det er, ikke at rotere.

Edit: Vi sparede dog to vigtige spillere, de sidste par minutter, imod Ajax.
"Any other day I’d say no, but today I’m gonna go ahead and just say no."
Annonce