Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er stort set enig selvom jeg nok ville smide Ramos på højreback for at give Albiol eller Varane nogle minutter. En af dem skal jo alligevel være vikar for ham i weekenden.

Man kan nok også forestille sig at DiMaria får noget kamp træning
Siempre voy a apoyar al Real Madrid en tiempos buenos y malos ¡¡Hala Madrid!!
Casillas;
Ramos, Pepe, Varane, Marcelo;
Granero, Sahin;
Altintop, Kaká, Cristiano;
Higuaín

Skriver AS. På nær Altintop synes jeg det er en meget spændende start 11. Havde helst set Callejon starte. Må indrømme at jeg egentligt havde glemt alt om Altintop
Siempre voy a apoyar al Real Madrid en tiempos buenos y malos ¡¡Hala Madrid!!
haha der kan man tale om at han skulle bruge det første skud på lige at skyde sig ind på målet. Smukt sat ind kaka
“That which can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence.” - Christopher Hitchens
Varane imponere endnu engang. Af hans 74 afleveringer ramte 96% af dem en medspiller. 10 ud af 12 sideskift lykkedes for ham og han formår at bruge sin enorme kropsstyrke til at holde modspillere væk uden at begå frispark. Han har også masser af fart i benene. Det bedste ved det hele er at han stadig at han kun er (om ~20 dages tid) 19 år gammel.


Udover det var der selvfølgelig også en masse andre lyspunkter men det vigtigste at tage med fra den her kamp må være at Altintop aldrig nogensinde bør spille en kamp igen. Hold kæft hvor er han ringe.

Siempre voy a apoyar al Real Madrid en tiempos buenos y malos ¡¡Hala Madrid!!
Ja, Altintop var lidt en joke. Mon ikke der går lidt tid, inden han ryger ned på venstre back igen? Det var godt en underlig kamp. Havde Mou stillet med den sædvanlige opstilling, så var APOEL jo blevet fuldstændigt smadret. Men de kræfter, der blev sparet, kan i sidste ende vise sig at være guld værd, så jeg klager ikke.

Og hold da helt op, hvor var det dog nogle lækre mål, de hvide fik lavet. Ikke flere skader til Di María, por favor.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
Mere indhold efter annoncen
Annonce
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
@ ilsemprelaziale


Ha ha, klasse.
http://www.youtube.com/watch?v=ckyGX95vX8o http://www.youtube.com/watch?v=0LOp9hRhhbc No soy sólo perfecto, soy Madridista también.
Ramos karantæne. Carvalho og Lass ude(trænerens beslutning).

Mon ikke det bliver noget ala

Casillas
Arbeloa - Pepe - Varane - Marcelo
Khedira - Alonso
DiMaria - Özil(el Kaka) - Ronaldo
Benzema

Det store spørgsmålstegn er vel om DiMaria er klar til at blive brugt fra start
Karanka sagde dette om DiMaria
"Di Maria played 10 minutes in Pamplona and 35 against APOEL. He´s ready for more, but we´ve yet to determine if he can start tomorrow."

Udover det så siger han at taktikken imorgen vil være at "We have to win tomorrow and show just how strong we are at home. Most of the squad is active and we´ve reached this far thanks to its efforts.

Det er selvfølgelig til vores fordel at Valencia har en smule trætte ben men desværre så bliver de jo presset mere af Malaga (og Levante) så de vil sikkert gøre alt for at få 3 point
Siempre voy a apoyar al Real Madrid en tiempos buenos y malos ¡¡Hala Madrid!!
Der skal ikke være slinger i valsen inden kampen mod Barcelona.
Please ikke fuck op Albiol
Siempre voy a apoyar al Real Madrid en tiempos buenos y malos ¡¡Hala Madrid!!
Annonce