Snak

Mere indhold efter annoncen
Ryger mesterskabet, så kan skylden kun placeres et sted: Mourinho.
Ryger mesterskabet, så kan skylden kun placeres et sted: Mourinho.


Heh. Det må være den dummeste kommentar, jeg længe har læst.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
At Karanka og Mou konsekvent tuder over dommerne er naturligvis ikke noget nyt, men oven på netop denne sæson, klinger det bare endnu mere hult end sædvanligvis. Men OK, jeg forestiller mig også, at de naturligvis ikke engang selv tror på det, men at det blot et et redkab til at lægge endnu mere pres på dommerne - specielt her op til el clásico. Men ynkeligt, det er det altså.
Sindsyg vigtigt kamp, vi har idag. Alt andet end 3 point kan vi bruge til noget.

Håber vi ser en reaktion ala den i pamplona. Tror virkelig spillerne er opsatte, og vil vise deres værd iaften. Glædeligt er det Sergio Ramos er tilbage, så Albiol igen sidder der hvor han tilhøre.

Lillesøster har Falcao og Adrian som ¨tvilsomme¨ til iaften, og med sikkerhed spiller uden Antonio López, Sìlvio Mario Suárez, Miranda og Salvio som enten er karatæneramt eller skadesramt.

Los Blancos har alle mand klar, men udover det sædvandelige har Mou ikke udtaget truppen som senere idag bliver udtaget.

Ønsker denne opstilling iaften.


iKer Casillias

Alvaro Arbeloa PEPE Sergio Ramos Fabio Coentrao


Nuri Sahin Xabi Alonso


Angel Di Maria Cristiano Ronaldo


Ricardo Kaka


Karim Benzema

Tror på en 3-1 sejr CR7, CR7, Karim Benzema
Alt andet end 3 point kan vi bruge til noget.


Haha "okay", jamen så lad os da alle sammen krydse fingre for at i får det som du mener i kan bruge.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haha Emilu godt set, men du ved hvad jeg mener self. Hvis nogen skulle være i tvil ¨alt andet end 3 point kan vi ikke bruge til noget¨
hvem spiller højrekant hos Atletico, siden du ik vil have Marcelo som starter? vil mene at han godt kan holde styr på Turan / Salvio / Juanfran..
Ronaldo > Messi You gotta love Messi, when Pepe isn't around.
Han kommer nok til at stå overfor Arda Turan eller Adrian. Er næsten sikker på Coentrao starter iaften. Marcelo har ikke været stabil nok i defensiven på udebane i år, vi så det sidst imod Betis hvor han blev revet rundt af Montero, trods alt er Coentrao bedre i forsvaret. Jeg er personligt selv til Marcelo, men jeg kan godt undvære ham iaften.
Hehe fair nok :) Coentrao går an. Dog stoler jeg ikk på Kaka og Sahin, i så vigtig og nok hårdtspillet udebanekamp.. :)
Ronaldo > Messi You gotta love Messi, when Pepe isn't around.
Sahin kan jeg selv godt være usikker på. Men så skal Khedira spille og han er ikke i topform for tiden ellers er der Granero som jeg føler er på hold med modstanderne så dårlig han er, Lass er jeg bange bliver udvist ellers fortrækket ham. Jamen så er der Sahin, jeg har kun set ham og spille gode kampe han virker bare til at være den perfekte makker til Alonso og jeg tror virkelig, det vil gavne os hvis han kom igang og i sådan en vigtigt kamp kan han få sin selvtillid helt på hvis han fik chancen. Men alt i alt tror jeg han starter med Khedira.

Lige lige nu er der ingen tvil om Kaka er bedre form end Øzil, og jeg tror os på Kaka starter idag. Men Øzil i topform vil jeg ikke vælge fremfor nogen andre, og håber han kommer igang i en fart fordi det har vi brug for.

Jeg håber spillerne viser hvad de kan, og viser Bayern og Barca at de ikke giver noget væk. Men vigtigst er sejren om de skulle spille årets ringeste kamp, skal de hente 3 point. Vi er blevet forkælet nok med flotte mål og spil, det nu titlerne skal komme og lad det koste hvad det vil, om Albiol starter inde bare vi vinder.
Annonce