Snak

Mere indhold efter annoncen
Candle, har du ikke for travlt med at strikke hademails sammen til EA ang. deres SCRIPTING i fifa 14, til at komme herind og redde dig et ban i dag?

Rolig nu, sæsonen er ung og nej, det har bestemt ikke været godt indtil videre, men lad nu lige PUTA FRANCO C.F. spille sig en smule ind i sæsonen inden de bliver dømt ude. Der er trods alt kun to points forskel, og dommeren i Sevilla var så vidt jeg husker også lige flink nok til at annullere et helt rent Sevilla-mål mod Barca.
Real Madrid.
"Jeg har dog tilgode endnu, at se en Barca-spiller i nyere tid, begå samme form for usportslig optræden, som Pepe gjorde igår - og så ligefrem få et straffespark ud af det, som viser sig direkte afgørende for kampens udfald."

Virkelig? Det tager ca. 2 sek på youtube at finde.
Wise Men Say...
Den måde folk reagerer på efter igår, får det til at virke som om film kun er forkert, hvis dommeren rent faktisk hopper på det. Der er spillere fra alle klubber der filmer hele tiden, men som sædvanligt er der er anti-Pepe stemning på grund af tidligere hændelser
Real Madrid FCK
Well, hvis vi nu sagde at Hr. Busquets filmede sig til nogle point, mon så ikke at reaktionen ville være meget stærk?

Naturligvis er det værre når Pepe troller rundt, end f. Eks. Casillas, idet Pepe har en lang og udførlig liste af usportslige hændelser på sit CV.

Spillere der gentagne gange er blevet taget med nallerne i kagekrukken får ganske naturligt (og retfærdigt) flere kommentarer med sig end spillere der rent faktisk kan finde ud af at gebærde sig nogenlunde værdigt. Om det så er Neymar, Dí María, Pepe eller Busquets er dybest set ligegyldigt. De er alle ansvarlige for deres specifikke ry.

Film bliver er da i øvrigt værre af at det er en afgørende situation. Ikke alene er spilleren en bums, men adfæren bliver belønnet og spilleren bliver bekræftet i at det en korrekt adfærd fremadrettet. Som seer skal man dels håmdtere at der bliver snydt, men samtidigt se det blive belønnet. Det er pissenederen, og vi har alle prøvet det.

Det ville i øvrigt være klædeligt at kritisere Pepe for hans opførsel, frem for at spille "Alle hader os(ham)"-kortet.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Klejne

Det havde den sikkert været og især i artikeltrådene, men folk har generelt altid været ret gode til ikke at komme brasende ind i klubtrådene og smide om sig med øgenavne (Franco Madrid, Puta, Uefalona og lign.).
Jeg ved godt at Candle brænder sammen et par gange om dagen og især i dag, når der er release på fifa får han måske en trang til at fyre provokationer afsted, så han måske kan få lov til at smide nogle flade til nogle Københavner-svin, men kunne man ikke fortsætte med at holde det nogenlunde sobert alligevel?
Real Madrid.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Åh, jeg kan godt at det kunne ligne et forsvar at Candle. Haha! Slet ikke, jeg læser slet ikke hans indlæg, men jeg kan godt se at det nok er ham Based (hovedsageligt) hentyder til.

Jeg vil i stedet se frem til det utvivlsomt udramatiske derby her om ikke så længe. Dét bliver en fest!
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Jeg kan ikke se hvordan film kan være slemmere når der er payoff. Spillerens intentioner er de samme om dommeren opfanger det eller ej.
Men ja mit indlæg er primært hæftet på candle
Real Madrid FCK
"Jeg vil i stedet se frem til det utvivlsomt udramatiske derby her om ikke så længe. Dét bliver en fest!"

Yes! Det bliver godt med lidt hygge i Pepe og Diego Costas lag.
Real Madrid.
Så er det i aften sæsonens første egentlige styrkeprøve kommer i form af et af de mest interessante El Derbi i mange år. Atlético virker stærke i år og især møgsvinet Diego Costa ser nærmest skræmmende ud.
Når det så er sagt er det stadig lillesøster der kommer besøg og Real kan forhåbentlig kun spille sæsonens hidtil bedste kamp. En kamp som jeg i øvrigt ikke kan se pga. fødselsdag...

Varane og Bale er tilbage i truppen, men jeg forventer ikke at se dem fra start.

Diego

Arbeloa Pepe Ramos Coentrao

Khedira Modric

Di Maria/Bale Isco Cristiano Ronaldo

Benzema


Jeg håber (og tror) virkelig at holdet løfter sit spil i dag og især Benzema og det centrale forsvar skal stramme op!
Og at det midterforsvar kan styre deres temperament når Diego CUNTsta begynder på provokationerne.

God kamp.
Real Madrid.
Håbløst spil af Di Maria, og endnu en gang har A. Madrid skabt en super angriber!
- Som et træ der ikke vil brænde Ligesom en by vokser vi sammen På en pude i ly for larmen Får et billede skiftet ramme
Annonce