Snak

Mere indhold efter annoncen
Stærke sager .. Jeg håber det går en del bedre end da Den Glade Gris for 10års penge siden gik ´all in´ og lavede et rum som blev malet med Barça malerier etc.
.. Det var en bragene succes den første måneds penge hvorforefter der kom færrere og færrere og de jo så lukkede rummet rimelig hurtigt i sæsonen (den hvor Villarreal blev nummer 2) .. Det er nu engang herre hyl at have sådan en stambar .. Jeg synes ingenlunde de andre Barça-tiltag der har været siden har været noget at råbe hurra for- det for nemt bare at kalde sig x-fobolklub-bar og så udelukkende vise kampen på et par støvede 32tommer fjernsyn, hvor der spilles musik helt op til kampstart, igen i halvlegen og fjernsyn slukkes med det samme kampen slutter .. Så stærkt at I laver konkurrencer mm. ..
Mht. rapporteren er jeg ikke i tvivl om at han er toppen af poppen, jeg synes bare han fumlede ualmindeligt meget rundt i ordene og ikke mindst snøvlede virkelig meget, jeg var helt overbevist om at han havde benyttet sig af det lukrative tilbud med en kasse guldøl for 499.. Men men & atter men, jeg sad også midt i en 20-timers bustur i Thailands land, så det kan være jeg bare søgte en undskyldning for at blive irriteret ..
Jeg mødte en pige fra Smilets By- og hun var ordentlig G ..
Hr. Undertegnede.

Vi har jo haft en fanklub der kørte fra 2006 til 2012-13 stykker. Den lukkede ned selvom der var rigtig mange gode tiltag, fede ture til Madrid hvor vi mødte gamle spillere fra klubben og med meget meget mere.

Jeg tror slet ikke at vores målsætning ligger på det plan endnu. Det vi har gang i er som en hel ny start, hvor vi kan bruge nogle af de gamle ideer samt nye. Eksempelvis Fancup 2016 vil vi deltage i. Vi har dog lidt start vanskeligheder med at lave en hjemmeside med betalings metoder, men det vil blive løst inden næste sæson.

Indtil videre har vi bare kørt arrangementer som disse, plus lavet lidt konkurrence på vores Facebook side Real Madrid Support DK.

Men arrangementerne afhænger helt af hvilke type kampe det er ! Hvis vi lavede et arrangement mod Malaga nu på søndag, vil vi jo slet ikke få så meget opbakning. Men mod PSG og Barcelona havde vi et ok fremmøde.

Konkurrencerne trækker lidt, og gavekort til Unisport på 500kr kan godt skabe lidt overskud. Det gider folk hvert fald godt. Så bygger vi på mere og mere.

Rapporteren havde fået lidt indenbords, men vi er jo bare glade for, at vi kommer lidt ud til medierne, hvilket vi også gjorde i DR1 da Messi blev kåret som verdens bedste.
Isco blev sparet i sidste weekend, måske man burde prøve samme løsning med James i denne og så give Jesé chancen. Han er virkelig blomstret op igen under Zidane. Det viser bare hvor meget en træner også kan ødelægge når spillere bare bliver plantet på bænken som han til dels gjorde under Ancelotti efter sin skade, og især under Benitez.

https://www.youtube.com/watch?v=tYFk5eR3AxI

Defensacentral skriver også en nyhed her om at Jese har mulighed for at starte inde i morgen.

Der bliver også diskuteret om Kovacic skal have minutter

http://www.defensacentral.com/real_madrid/139045-jese-con-muchas-papeletas-de-ser-titular-en-malaga-defensa-central/
Castilla foran 2-0 efter 20 minutter. Febas bag begge mål

Tidliger lejet spiller af Real Madrid bringer Las Palmas på 1-1 mod Barcelona. William Jose har virkelig imporneret i la liga. Han var ellers ikke noget særligt i segunda b, på trods af et par scoringer hist og her.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
https://twitter.com/elchiringuitotv/status/701070607304232960/photo/1

Sidste weekend var det et frispark der blev flyttet 8 meter frem. Hvornår er nok, nok!
Nårrrh, en offside kendelse der fejlede.

Det er jo ikke fordi det sker adskillige gange hver eneste weekend.

Castilla vandt 3-1 i dag og Borja Mayoral er blevet udtaget til kampen i morgen. Han scorede til 3-1. Benzema er ik blevet klar og derfor er Mayoral med.

Marco Asensio er kommet på tavlen for Espanyol. Hvordan er udsigterne med ham? Han har vel ikke imponeret tilstrækkeligt i denne sæson til at kunne blive medregnet i planerne til næste sæson.
"Vi er bare ikke bedre"
Redondo.

Han har spillet glimrende. Jeg tror dog selv at han ønsker at udvikle sig og på nuværende tidspunkt blive i Espanyol. Mens Real Madrid stærkt overvejer om han skal tilbage.

Problemet er også at vi har flere på Castilla der gør god figur, med mulige indkøb så ser det meget svært ud at få Marco Asensio ind på holdet.

Et bytte med Lucas Vazquez og så er der plads til Marco, men han skal i den grad spille fast.
Annonce