Snak

Mere indhold efter annoncen
Eller Gameiro som der nu bliver rygtet om, reserve rollen passer ham vel fint i Real. Send gerne Morata videre for 500 mio, ellers ryger han alligevel på bænken og ryger til 200 mio om 2 år.
Nu har jeg fuldt Morata inden han overhovedet kom på den store scene meget tæt på. De kvaliteter han har mangler Real Madrid i angrebet. Vi har heller ikke samme hurtighed i vores løb og spil mere og det skal der laves om på med ham.

Jeg mener sagtens hans kan gøre en forskel. Om Zidane så har samme holdning ser vi på.

Realmadrid7
Der er ca 95% af de rygter du læser om der ikke er rigtige. Man må gå ud fra at Real Madrid fortsætter med 4-3-3 næste sæson og lad os lige se hvad Zidane tager fra Castilla og de spillere der kommer fra udlejning først.

De ting som indtil videre er gået igennem er at Asensio kommer tilbage til opstarten og Arbeloa forlader.
Jeg ved sgu ikke lige hvor meget hurtighed Morata tilføjer til vores spil. Jeg synes han er en fremragende spiller men han passer bare på ingen måde i vores spil. Jeg synes han har vist hans kvaliteter mest kommer frem når han ikke er alene på toppen, som i en anden rigtig angriber også. Han ville aldrig kunne slå Benzema af, og så er det bare dumt at have så dyr en spiller som reserve. Vi skal ikke have endnu en James siddende på bænken. Der vil jeg mene en type som Gameiro passer bedre ind. Kan være det bare er rygter, men anden type som ham så.

Ift. de unge, jeg håber mest de egentlig bliver lejet ud. Jese vs Carvajal/Morata viser fint hvor meget spilletid betyder. Ikke flere af den slags fejl. Håber Asenjo og Moyaral begge bliver lejet ud.
Juventus beholder ham da gerne, dog lyder 500 som lidt i overkanten for ham.
Aab Arsenal Olympique Lyonnaise (Les Gones) 7 mesterskaber i træk (slå den PSG) Juventus
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Asensio skal ikke lejes ud mere synes jeg. Han bør få chancen i Madrid. Nu er det vist sæson efter sæson at rotation er vejen frem. Vi har haft alt for mange skader og det er sgu ik ok. Det må snart stoppe det der med at spillerne skal spille fordi der står sponsor venlige trænere på sidelinjen
Der er ikke lang tid til Castilla kampen mod UCAM Murcia. Vi har ingen skader og alle burde være klar.
Vigtigt mål af Febas, men UCAM hurtigt tilbage på 1-1...
Meget tæt opgør og det har været blandet med chancer. 1-1 ved pausen og det kan vi vel godt være meget tilfredse med. Castilla kæmper hårdt, især en af mine favoritter til at blive 1 holds spiller Tejero viser gode takter.
https://www.facebook.com/events/242088552814204/?ti=icl

For de Madrid fans der er interesseret i Peña Hala Madrids event på lørdag så er den flyttet til klokken 14 mødetid ved nyhavn hvor vi tager kanal rundfart og laver kanon opvarmning. Derefter marchere vi til Tivoli i flok.

Annonce