Og vi kan glæde os over, at de har svært ved at hente sejre i mesterskabsspillet, og dermed er ramt på selvtilliden.
Snak
søn 2. maj 2021
Kevin Tshiembe - Tror i han er urealistisk at hente hvis Lyngby rykker ned?
SønderjyskE
man 3. maj 2021
Så meldes der om uro på de indre linjer i klubben igen. Jeg ville ikke blive overrasket, hvis Glen pludselig siger op. Ikke at jeg håber det. Synes i øvrigt det er for ringe, at de nye ejere ikke stillede op til et interview efter de var på besøg i klubben. Ligeledes burde man være mere åbne, og eksempelvis melde ud om strategien for klubben, og hvad det er man gerne vil. Der har været lidt omkring talentudvikling og at man gerne vil hente unge spillere med videresalg for øje.
man 3. maj 2021
Jeg har heller ikke hørt noget.
Det er ikke lutter positivt med de nye ejere. Vi hører aldrig om eller fra dem.
Det er ikke lutter positivt med de nye ejere. Vi hører aldrig om eller fra dem.
man 3. maj 2021
EB har en låst artikel, som skriver noget om at Glenn er sat udenfor indflydelse - han ville have Okuson men fik nej, han ville forlænge med Absalonsen men fik nej osv. Ham østrigeren hentede de uden Glenn ville.
De siger ingenting - Glenn mangler en sportschef at spare med men ved ikke hvad ejerne tænker.
De siger ingenting - Glenn mangler en sportschef at spare med men ved ikke hvad ejerne tænker.
man 3. maj 2021
Som Esbjerg - fan skriver, så har Glen flere gange givet udtryk for sin utilfredshed med den manglende retning for klubben, og at han er kørt ud på et sidespor ifht. Transferstrategien. Det er åbenbart en fyr ved navn Andrew Ramsey, som står for alt hvad der vedrører Transfers, og det er jeg ikke fan af. Hans viden om dansk fodbold må være begrænset, og det nytter ikke noget når man skal hente spillere.
man 3. maj 2021
Hans viden om dansk fodbold må være begrænset, og det nytter ikke noget når man skal hente spillere
Det kommer vel meget an på hvad transferstrategien er? Hvis den er at identificere ukendte undervaluerede spillere, som man kan udvikle og derefter sælger videre, er en decideret analytiker i spidsen vel den rigtige løsning?