Snak

Mere indhold efter annoncen
Rædselsfuld kamp af de lyseblå. Ingen genpres eller noget som helst.
Så kostede Tchamba med sin boldomgang.
Det er også meget symptomatisk, at man skifter Kanstrup ind til at kaste indkast, og så kan han ikke engang få bolden ind i feltet.
moderator
Skidt kamp. Altså virkelig skidt kamp. Omend det et tidligt, og det er en krævende spillestil, der skal indarbejdes er der ganske enkelt for mange spillere, der ikke passer ind til det.
https://kortlink.dk/sudv
Synes truppen er totalt slunken. Med ny, uprævet træner og nyt koncept, er der sateme meget der skal ændre sig positivt, hvis det skal gå godt. Det er ikke for at male et negativt billede med nedrykning osv., men der er virkelig mange områder at arbejde på.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Spiller vi som i aften, rykker vi ned.

Hold op det var defensivt og sløset. Der var lige tre-fire minutter fra det 78. minut og frem, hvor spillerne gik frem og pressede FCN, hvilket resulterede i flere bolderobringer.

Jeg har svært ved at få øje på en ny spillestil, ud over Boris spiller 4-3-3.
Patrick Egelund må gerne følge med talentgutten til Haderslev.
Ja.

Og hvor er det træls med alt det Wright pis.

Savner Bah, og der er intet offensivt pt.

Der er alt for meget dødvægt. Det kommer til at tage noget tid det her...
IDKFA
Vi kan altid glæde os over, at der er flere hold, der er kommet lige så skidt eller værre i gang med sæsonen.

Det er lidt op ad bakke lige pt. Jeg frygter også meget for defensiven hvis gartenmann smutter.
Offensivt kan det kun blive bedre. Ak er nok desværre for gammel til den nye spillestil og de andre har ikke niveauet.
Annonce