Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvor bliver den danske sportschef af? Det er flere uger siden, at han blev meldt på vej.
Jeg forstod på interviewet som om plan a var gået i vasken. Det sagde han ikke direkte men tidshorisonten var længere end der tidligere er meldt ud.
Hvilket interview hentyder du til? I en artikel i Ekstrabladet fremgår følgende:

Klubbens administrerende direktør, Jonas Lygaard, bekræfter, at der snart falder noget endeligt på plads.

- Vi er i processen, og vi er også i den sidste tredjedel af processen, men der er stadigvæk store dele, der skal på plads endnu.

- Så vi er stadig et stykke fra at være i mål, men vi håber, at vi har noget på plads inden for et par uger, siger han.


https://ekstrabladet.dk/sport/fodbold/dansk_fodbold/superligaen/soenderjyske/soenderjyske-naermer-sig-dansk-sportschef/8916224

Det er så en artikel fra 18. oktober, så mon ikke der snart er godt nyt i forhold til opgraderingen med en ny sportschef.

Det lader til at Poulsen er steppet up og har overtaget Spelmanns utroligt grimme fiskerlook.

Har først tændt nu. Hvordan har halvlegen været?
Hvis man tænker på, at vi har en del nye med (Schrouten og Hansen f.eks.), så synes jeg det ser fornuftigt ud. Der mangler, selvfølgelig, noget offensivt, men det er vi jo vant til.

Det er ikke sådan at jeg sidder og tænker, at vi spiller med en B-kæde i dag. Til gengæld forstår jeg intet af hvorfor Isak Jensen ikke spiller. Han har spillet blændende når han har fået chancen, men har næsten ikke fået spilletid på det seneste.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Spasser-clearing.
Så er der selvfølgelig teknisk afbrydelse!
Ret beset har det sgu været én lang teknisk afbrydelse i 2. halvleg.
Fed måde at fejre sin nye kontrakt på. Noget af en forsvarsblunder.

Smukt.
Sådan, mand!

Lad det være starten på noget godt.
Annonce