Snak

Mere indhold efter annoncen
Erik Marxen har gjort det overraskende godt for jer. Marxen er ikke uerstattelig, men det bliver alligevel en halvsvær opgave at finde en erstatning på samme niveau.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Han er så forbandet utaknemmelig. Hvis SE ikke havde henter ham, ville han stadig rende rundt og spille 1. div. i Horsens. Det er så heller ikke overraskende, at Randers igen igen kaprer en spiller, vi har udviklet på. Heldigvis går det ikke altid godt, når de ryger nordpå. Man kan håbe det samme med Marxen.

Jeg håber, Søndergaard har nosser til at bænke ham eller smide ham på tribunen. Vi skal nok finde en erstatning. Det plejer vi.
Utaknemmelig? Seriøst?

Det er sgu da risikoen ved lejeaftaler. Bliver spillerne en succes, bliver det sværere at få en permanent aftale.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
moderator
Ja, det er noget ærgerligt. Han har gjort det godt. I det mindste ved klubben det i god tid, så der gode muligheder for især at få overblik over spillere med kontraktudløb til sommer.
https://kortlink.dk/sudv
Utaknemmelig? Seriøst?

Det er sgu da risikoen ved lejeaftaler. Bliver spillerne en succes, bliver det sværere at få en permanent aftale.


Ja seriøst.

Det er tough business, men det er sgu lidt at pisse SE ned af ryggen. Han har tilsyneladende skrevet med Randers, inden SE fik muligheden for at tilbyde ham en kontrakt.

Lad ham rådne på tribunen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Synes nu ikke man kan klandre Marxen noget i denne sag. RFC har større potentiale og flere penge end SE, så har man muligheden, så er det med at gribe den.. især nu hvor der ikke er nogle klubfølelser i klemme.
Haderslev FK - 1992 HFK Sønderjylland - 2000 SønderjyskE - 2004
moderator
Han skylder ikke klubben det store. Der var tale om en lejeaftale, og at det skulle være en kortsigtet løsning har hele tiden været i kortene.

Du reagerer sgu noget hysterisk, Foggy.
https://kortlink.dk/sudv
Tja, uden SE var han formentlig aldrig endt i Superligaen.

moderator
Måske ikke. Til gengæld har han også leveret gode præstationer for Sønderjyske. Hvorom alting er var der tale om lejeaftale, og det var aldrig nogen hemmelighed at Sønderjyske ikke har råderet over ham fra sommer.
https://kortlink.dk/sudv
Hvad er hans forcer/mangler? :-)
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Annonce