Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Problemerne ligger jo ikke i de enkelte spillere præstationer, men i at der er nøgledyder der pludseligt har været svære at få øje på.
https://kortlink.dk/sudv
Ja, i de seneste to kampe, men jeg ser det ikke som en tendens. Vi slår både AGF og OB på de velkendte dyder, og siden har vi mødt modstandere, der er foran os på næsten alle parametre.
Jeg er som udgangspunkt heller ikke for at fyre trænere tidligt og i utide (det kommer nok heller ikke til at ske?), men Kedelige Claus´ projekt har været sketchy fra starten og han skal være meget glad for at have overtaget et hold, der lå godt til.

Det er ærgerligt at sølvvinderne ikke har kunnet finde en bare lidt mere karismatisk træner med mere erfaring at vise frem.

Og så skal Zinckernagel starte! Justice for Zincker!
moderator
Virkede det ikke også som en nødløsning? Virkelig nedtur at se dem falde fra hinanden kamp efter kamp. Hvilken træner skal man sigte efter hvis ham ligegyldigheden smutter?
Dette er en signatur.
Jo, han var yderst nødløsning, fordi Lønstrup faldt til jorden pga. manglende licens.

Jeg kan ikke pege på en træner, men Nørgaard virker ikke som løsningen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lidt tynd midtbane i morgen. Nogen der har et bud på en opstilling?

Uhre
Absa, x, Kløve, Greko
Rømer (tvivlsom)
SP, Luijckx, Kanstrup, Rodrigues
Hernandes

Måske Zinker i stedet for Greko og Hedegaard på x?
Hedegaard starter centralt med Kløve. Spørgsmålet er Rømer. Er han ikke klar, skal der ske store omrokeringer, da vores tre spillere til den plads så er ude.
moderator
Greko centralt og Zincker på kanten kunne vel også være en løsning?
https://kortlink.dk/sudv
Når noget ikke virker skal det løses. CN kommer aldrig til at virke
Zinckernagel skal starte i steden for Madsen - det er en klar fordel. Hedegaard kan erstatte Rømer, hvis han ikke er klar.
Annonce