Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Og selv Bjørn Paulsen scorer! Glimrende!
https://kortlink.dk/sudv
Mikkelsen - Killerich.. Den ringeste stopperduo set i Superligaen?
wauw. melder sønderjyske sig ud af nedrykningskampen..?
gik i seng efter første halvleg
Med 9-10 kampe igen (afhængig af hold), og maksimalt 3 point ned til stregen. Mon dog, ub. Selv I slår jo SIF denne sæson.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
Nu skal spillerne fortsætte de fine takter mod Randers. Vi har tre hjemmekampe i streg, som gerne må medføre syv point eller mere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
7 point??? Haha det er jo på månen. 4 så skal man nok være mere end tilfreds.
Dette er en signatur.
Syv point ser jeg heller ikke ligefrem som realistisk. Det er superligaen, du kan ikke læse noget som helst ud af en 5-0 sejr. I øvrigt er SE ikke stærke på hjemmebane.
moderator
Ja det er sgu tæt på noget af det mest tossede jeg har læst længe. Indtil videre har sønderjydske hentet flotte 5 point i 11 kampe hjemme. Det skal de nu slå på 3 kampe. Tosset udmelding.
Dette er en signatur.
Det er da ikke urealistisk, når skaderne efterhånden svinder ind. Randers giver måske kun et point, men FCM og EfB kan vi nu godt slå hjemme.
moderator
Se nu på stillingen i ligaen. 5 point på 11 kampe! Man har ikke et bedre hold nu. 5 point! Nu vil du have mindst 7 mod hold der er bedre spillende og bedre kørende. Det er et helt absurd statement at de skal have mindst 7 point i de næste 3 og kan du ikke se det så forstår jeg egentlig godt at folk synes du er lidt væk af og til. Det er jo uden hold i noget som helst, mindst af alt virkeligheden. Pas på dine tilhørsforhold ikke gør dig mere væk end højest nødvendigt.

Det er muligt at sønderjydske kan få mindst 7 men at forvente det er bare tosset.
Dette er en signatur.
Annonce