Snak

Mere indhold efter annoncen
Savner mål!

Vi har en spændende offensiv, men ét mål mod AGF, FCM og FCK er bare ikke godt nok.

AaB er stærkt kørende. Den kamp bliver sværere end dagens kamp.
@ Ballix/Laker/ Puke

Jeg sad til bords med Klaus Rasmussen ved et SE-arrangement for et par uger siden. Det var hans ord.
Så har Klaus Rasmussen og Ole Nielsen nok ikke den samme viden om økonomien i SønderjyskE fodbold, fordi det er bestemt ikke det Ole Nielsen har udtalt.

Jeg tror nu mere på på at det er realistisk det Ole Nielsen udtaler, jeg kan ikke se hvordan vi skal kunne holde på de spillere vi har nu i 1 division.
Grunden til at vi har kunne hente Kanstrup, Jensen, Bechmann, DC, Absalonsen har været fordi vi spiller i superligaen og de kan få spilletid hos os, jeg nægter at tro de gider at spille i 1 division hvor konkurrencen er så hård i toppen at det overhovedet ikke er sikkert at rykke op igen

Og hvis vi rykker ned så skal alle vel gå ned i løn, jeg tror ikke at de er interesseret i at spille for en endnu lavere løn
SønderjyskE
For fanden Nordsjælland. Man kan sgu heller aldrig regne med nogen.
Nu begynder det altså at se mere end svært ud.

OB vinder over Viborg
Randers vinder over AGF

Så er der 7 point op til redning pga. vores dårlige målscore, jeg havde håbet at 1 point var nok mod FCK, men nu skal vi altså have mindst 3 point i de to næste kampe mod Aab og OB ellers tror jeg det er slut
SønderjyskE
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Are you watching, Jeppe Curth?
Ser ud til jeg fik ret i min spådom om, at I ville begynde hente point, når ingen forventede det. Selvom der stadig er lidt op til stregen, tror jeg stadig I klarer den - tillykke med sejren.
Herlig kamp at være vidne til. Fortjent, ikke fortjent, jeg er pisseligeglad :D
Haderslev FK - 1992 HFK Sønderjylland - 2000 SønderjyskE - 2004
Klassemål. Stabilt run.
Skender er simpelthen en boss. Wow.
Annonce