Snak

Mere indhold efter annoncen
Det var sku et flot mål til 2-0. Tror i at Amankwaa kommer ind? Især nu når man er startet så dårligt.
bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
Der jo ikke meget ved at spille lags jorden, hvis man ikke kan finde ud at aflevere til hinanden. Og som jeg frygtede, så er der alt for meget plads bagved, når backsene bliver sendt frem.
Vi er ret pressede på deres kontra. Øv. Ligner lidt Brøndbys forsvar med to meget alene cb hvor de andre ikke kommer med...
Vi starter bedst, men så scorer Vejle et kludemål og lige efter snorksover Marc Pedersen.

45 minutter til at rette op på det.
Er der en venlig sjæl med lidt ekstra indblik i Sønderjyske, der kan fortælle mig om Amanknwaa kommer ind i 2.halveg? Er hans konkurrenter (kanterne eller angrebet) faste mænd og tror i at han er den første de vil skifte ind hvis der skal noget offensivt indskiftning til?
bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg forventer, at Amankwaa kommer ind i løbet af anden halvleg. I dag kæmper han mod Søren Frederiksen og Peter Christiansen, afhængig om han skal ind i front eller på kanten, og den kamp bør han vinde. Når Alexander Bah er helt fit igen, så bliver det interessant at se, hvordan Riddersholm fordeler spilletiden.

Men der er selvfølgelig ingen tvivl om, at Amankwaa har et indtil videre uforløst potentiale, som forhåbentlig kan blive indfriet med mere fast spilletid.
Mange tak for det gode svar. Alaxander Bah vil jeg mene er jeres bedste spiller, set udefra ihvertfald. Han minder meget om Skov! Men ja, Amankwaa kan blive vigtig for jer, hvis bare han forhåbentlig kan forholde sig skadesfri, så det klart nok han bliver sparet lidt på i starten men med tiden bør han kunne få sig en fast plads i SJE
bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
Meget bedre 2. halveg af SJE. Burde ihvertfald have scoret 1 mål, og fint at se Amankwaa være tæt på at bidrage med et mål, hvis Lieder ikke havde været offside
bold.dk med det mest farvet moderator team. Spild ikke din tid her. SIR C er en lille dreng og burde kigge indad.
Det har været to dårlige hold, hvor Vejle var en tand skarpere i første halvleg.

Chancerne har været der efter pausen, men skarpheden har manglet.
Stakkels Simonsen. Noget af en uriaspost på venstre back.
Især offensivt, virkede det hæmmende.

Mon midterforsvaret er gearet til at modstå de omstillinger, der er en naturlov når man er boldbesiddende?

To på overliggeren, og et offside mål, antyder dog at det meget vel kunne være endt anderledes.
FREM for alt
Annonce