Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvor ironisk.

Var det ikke dig som ikke orkede at tage til København?


Hvad er pointen?

Min kommentar var jo bare ment halvt i sjov, men I tager alting så bogstaveligt herinde :D

Det er vel ikke engang ironisk, han "orker" tilsyneladende heller ikke at tage på job når Juventus spiller. Bolds eget svar på Doven Robert måske?


Jeg er kun én gang blevet hjemme for at se en Juventus-kamp, men der fik jeg lov af chefen. Det var i sæsonen 2001-2002 hvor Juventus-Leverkusen blev udsat til næste eftermiddag på grund af tåge i Torino. Og jeg bad chefen om at måtte tage hjem tidligt den dag - under lovning om at arbejde over en anden dag. Han var forstående, da han vidste hvor stor Juve-fan jeg er, og gik med på den.

Nu har jeg altid kun haft arbejde mandag-fredag om dagen, så i praksis har det været uhyre sjældent at mit arbejde er kollideret med en Juventus-kamp.
Jeg synes, at mange på bold.dk mangler storsind og tolerance. Hvorfor skal folk tales ned til eller kaldes idioter eller vrøvlehoveder, fordi man har en mening som går imod DEM? Ingen har patent på sandheden og der bør være plads til meningsforskelle...
det er ligesom dengang, da Napoli spillede mod Chelsea, hvor der var 10.000, selvom udebaneafsnittet også har en kapacitet på 3000.


Skal det forstås som om, at du tror, at Chelsea lukkede 10000 mennesker - heraf 7000 uden billet - ind på et udebaneafsnit, der er dimensioneret til 3000 i alt? Det lyder, med al respekt, som lidt af en røverhistorie.
Absolut ikke, Duck. 10.000 var taget til London, men maksimalt 3500 var inde at se kampen. De var taget til London, fordi det var så specielt for dem, at de endelig var tilbage i det fine europæiske selskab. De så kampen i fælleskab på barer rundt omkring i London, da de spillede for næsten to år siden. Du har helt misforstået mit indlæg.

Jeg håber ikke, kampen bliver lige så øv, som sidst Napoli var i London.
Fuldstændig misforstået, ja. Beklager. Det kniber lidt med at læse og forstå.
Haha, det går nok. Det var måske også lidt uklart, hvad jeg ville med indlægget. Mon ikke vi snart får DDR, Totti og co. i CL? ;-)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dortmund var også svær jo men det var trods alt på hjemmebane og Milan manglede flere profiler. Men bortset fra det jo, så er de vel alle nogenlunde lige svære.
Napoli siden 1988
Plus at Dortmund var 10 spillere og uden træner.
Wise Men Say...
5000, hvor sølle, vi var 8000 mod Arsenal på Wembley :-)
“Gli arbitri italiani sono i migliori al mondo. E comunque preferisco evitare ogni polemica, e parlare solo di calcio giocato”: così Antonio Conte ha risposto in Turchia
Napoli har tilsyneladende "kun" fået afhændet 2700 af de 3000 billetter, man har til rådighed.
Source?
Annonce