Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Hvor vidt Real får røde kort eller ej, kommer an på, om man får en dommer, der tillader nærkontakt vold.

Jeg har hjulpet dig lidt.

Du undervurderer Bayern. På nær deres midterforsvar har de et klassehold.

Nej, jeg synes Bayern har et godt hold. Jeg rangerer dem foran alle hold i både PL og Serie A. Derfor er der dog stadig langt langt op til de to spanske giganter. Bayerns centrale midtbane er, uden Schweini, ikke i nærheden af Barcas og Reals, og Bayerns forsvar holder ikke til en spansk belejring.



Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Real har også en vis X-faktor. De har ikke rigtigt mødt klassehold udover Barca og Milan de seneste par år.

En gigant alá De store i PL eller Bayern vil jeg se meget frem til at se.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Real Madrids midtbane er nu ikke noget skrive hjem om. Her tænker jeg på Khedira, Alonso og Diarra. Deres forsvar er stærkt, men heller ikke just topklasse, dog tæt på. Deres store styrke er klart offensiven.
Bayerns midterforsvar har tendenser til at komme på glatis, og er deres helt store akilleshæl. Til gengæld har de Neuer, der til tider er en levende mur.

Udover Ronaldo og Sergio Ramos, er Bayern stort set ligeså godt besat som Real. På samtlige pladser. Og Schweini er lige vendt tilbage fra sin skade, måske kan han nå at ramme formen i løbet af april.
Enig. Kvalitettabet er markant ifht. resten af holdet. De centrale spillere ser ofte lettere fårede ud, hvis man presser dem lidt mere end de synes om.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Real Madrids midtbane er nu ikke noget skrive hjem om. Her tænker jeg på Khedira, Alonso og Diarra.

Hehe.


Tillykke med sejren i øvrigt. Fuldt fortjent, men lad nu være med at forfalde til de underskudsagtige Hater´s gonna hate- og Misundelse-kommentarer.
- Der er ikke noget værre end folk, der hæver sig over andre pga. klubtilhør (ingen generalisering).
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Det er ikke særligt kønt, true true. Men nogle gange, så må man rulle med øjene og komme videre. Haters gonna...tror jeg nu er reel nok. Misundelse, not so much.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Der er intet at være misundelig over. Hellere skifte tilhørsforhold end være misundelig. Man holder vel til dels med sin klub pga. de står for - bl.a. mht. spillestil.
Klejne
Hvorfor ikke misundelse? - Sjovt nok, er det lige siden Barcelonas titel-høst, at andre fans finder beskyldningerne frem på, hvorfor Barca har været og er så succesrige.
--
De andre fans har ret i, at der har været et par kendelser som har været yderst tvivlsom, meeeen der hat også været kendelser den anden vej.

FF13, men jeg kan godt se, at det lyder lidt arrogant, men det var ikke ment sådan.
Det er for dårligt at vi ikke kan score flere mål mod Milan over 2 kampe. I kampene havde vi henholdsvis 18(3) og 21 (8) afslutninger (inden for rammen).. Og så score vi kun 1 gang i åbent spil. Det er ikke godt nok, og havde vi mødt en bedre modstander var vi ikke gået videre.

Det kan godt være at vi lige præcis kan slippe forbi Chelsea med det spil vi har vist de seneste Champions Leage kampe, men skal vi vinde en finale mod Real Madrid skal holdet oppe sig en hel del.
Annonce