Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig, jeg er såmænd næsten villig til at betale hans flybillet til Kina.

Hvad er det Iniesta har gang i med hans frisure i øjeblikket?
Troede squ lige det var Guardiola der var på vej ind, så var det bare iniesta.


Hvad siger i til Arda? Får ikke set alle kampe her efter nytår, men indtil videre har han lignet en ordinær boldflytter, man må håbe det kommer.
Jeg kan ærlig talt ikke forstå den her hetz mod lesbiske. Jeg er en kæmpe fan af deres film
Kritikken af Mathieu er jo fuldstændig ude af proportioner. Han var glimrende i dag og gør det generelt rigtig godt i midterforsvaret.

Det er rigtigt, at han har været lettere katastrofal på venstre back, men det burde Lucho efterhånden også have lært. Det har imidlertid intet med hans præstationer i midterforsvaret at gøre.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Enig Pharzon. Det er altså lidt bizart at læse al tilsviningen af Mathieu efter endnu en solid kamp fra ham i centerforsvaret.
\"Alt er Bastille for den nøgne masse\"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig. Centralt har Mathieu været udemærket og er klart 3. prioriteten af CB da.

Der var mange der var skeptiske overfor Vidal og overbeviste om Arda ville blive en gevinst. Jeg vil næsten gå så langt at sige Vidal har været bedre end Arda so far. Afleveringen til Suarez igår var god, og hans fart fremme over kanten giver muligheder. Han så dog flere gange skidt ud defensivt igår.

Arda har været boldsikker som altid men ellers en boldflytter ligesom vi havde i Pedro til sidst. Han leder givetvis efter sin plads, men man så tydeligt et andet flow i angrebsspillet da Iniesta kom ind i stedet.
Han må gerne snarest finde sin plads offensivt så vi kan se hvad han virkelig kan bidrage med.
.
Mon ikke Barca kører Rayo over? Håber på 0-7
Fodbold er en fornøjelse!
Hvor er det sindsygt med de straffespark
Jeg kan ærlig talt ikke forstå den her hetz mod lesbiske. Jeg er en kæmpe fan af deres film
Det er ufatteligt at man kan være så ringe til at sparke straffespark..

Næste gang vi får straffe, ville jeg seriøst overveje at sætte Mascherano til at sparke det.
Haha. Hvor er det vildt man.

Nu må Messi fandme stoppe de straffedonationer. Selv med hans småproblemer fra pletten, er han klart bedre end Luisito og Ney.

Sådan - nu gjorde han det selv. Han er langt skarpere end de to andre for tiden.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Annonce