Snak

Mere indhold efter annoncen
Lidt ligesom Giovani Dos Santos i Barcelona, men lad det nu ligge.

Er det på nogen måde relevant i Barcelona tråden hvis JET ikke kunne slå igennem i Arsenal?

Nej vel?
moderator
Ret skal være ret. Jeg havde ikke vanvittigt stort kendskab til spilleren, men havde dog set ham spille et par gange, og mente dengang han kunne bidrage med noget af det Arsenal manglede på venstrekanten. Nick derimod aner INTET om manden udover hvad vi lige har skrevet i tråden. I sin iver efter at få opbygget et overskud forsøger han at fange os på det forkerte ben, og fejler fuldstændigt. Det var en håbløs kommentar som krævede et passende svar. "Idiot" var aldeles rammende.

"Nej vel? "

Jeg går ud fra det spørgsmål er rettet til Nick.
https://kortlink.dk/sudv
Naturligvis er det et ganske rammende svar, og "Nej vel?" var rettet til Nick.

Men når det så er sagt, er det måske lidt unødvendigt at falde i Nicks "snedigt udtænkte fælde" med begge ben.
moderator
Fair nok. Og du har sikkert ret i at Nick nu sidder og godter sig over at jeg reagerede på provokationen. Oh well, så får han sit opmærksomhedsfix.
https://kortlink.dk/sudv
Så står den på første træningskamp - Udebane imod Hajduk Split

Ikke umiddelbart nogen skræmmende startopstilling vi kan mønstre.

Valdés, Dalmau, Armando, Fontàs, Lobato; Dos Santos, Carmona, Keita; Thiago, Villa and Afellay.

Men ok.. 6/11 i startopstillingen er førsteholdsspillere.

Hajduk stiller op med 11 spillere jeg ikke kender (Ikke at jeg havde forventet andet)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ Emilfu

He he....
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Dos Santos har været den helt store spiller i kampens første kvarter.

Derudover har Villa været helt ufatteligt tæt på at score, da han skød på mål 3-4 meter uden for feltet og knaldede bolden på indersiden af stolpen.
Dos Santos som iøvrigt allerede er solgt til Zaragoza.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Handlen er da ikke gået igennem endnu, mig bekendt.

Barcelona har accepteret Zaragozas bud, men Jonathans accept mangler vidst endnu.

Hverken Zaragozas eller Barcelonas hjemmeside har meldt noget officielt ud.
Er det rigtigt noteret, at Kiko ikke er med?
FCB
Annonce