Snak

Mere indhold efter annoncen
Mourinho sidder vel allerede og tænker over undskyldninger.

"der var offside"
"barcelona burde have fået smidt en spiller ud"
"dommeren var imod os"
"barca var heldige"
"det er fordi det spanske fodboldforbund er imod os"

Vælg selv...
"barca var heldige"


Det er nu ikke helt forkert.

Ikke at det generer mig, men ret skal være ret.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Uhyggelig effektiv halvleg. Man scorer på en halv chance fra en skarp vinkel (selvom det aldrig har afholdt Villa) og så en solotur efter afstemningsproblemer i Real-defensiven, hvilket vel nærmest er alt, man har haft. Ligner ikke Barca, men fandeme imponerende.

Og så mangler Xavi, Busquets og til dels Cesc endda i maskinrummet. Åh...
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
He he. Det er lige før jeg ville godtage 4´eren. Måske med lige dele ren skill. Det er desuden virkeligt farligt at spille uden negere, som Real er igang med pt.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
ikke at der har været tvivl:

http://translate.google.…=en&ie=UTF8

Fra Madridista.dk 19.01.2012 Kassow-Rossing: Der er klokkeklare beviser (TV billeder) på, at Real Madrid ikke har ære, hvis Pepe bliver i klubben. Hver kamp Pepe kommer på banen fra nu af vil være pinligt for enhver Madridista.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Og så mangler Xavi, Busquets og til dels Cesc endda i maskinrummet. Åh...


Piqué og Puyol havde også været rare at have i forsvaret.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
http://goonertalk.com/wp-content/uploads/2011/03/x610.jpg
Ja det er ufatteligt......heldigt. Hvis real havde været lidt skarpere i de første 30 min. kunne der sagtens stå 3-0 til dem...
Desuden er jeg skræmt hvor dårlige de første 20-25 min. har været, fra barcas side!
Heldigt mål af <<messi, helt vildt mål af Villa.
Fabregas er officiel nu.
He\'s a wizard with his feet and is blessed with a gift for scoring goals. His best quality is his speed while the ball is at his feet. He may be the fastest man ever to lace up a football boot. No defender in the world can keep up with him.
Det er tydeligt vi mangler Xavi og Busquets på midten til at spille trakanter, får vi har slet ikek fået gang i vores spil. Tiago mangler stadig noget rutine osv. men det kommer vel med tiden.

2-1 må være fint ovenpå den halvleg må man sige.
Annonce