Snak

Mere indhold efter annoncen
Nogen der har link til Alves mål, havde desværre ikke mulighed for at se de sidste 30 min?
Arsenal FC i mit ♥ Oh, it is summer time! Let us sell our best players...............................
Det som bekymrer mig mest er ikke tyndt besat forsvar eller skader. Det bekymrer mig faktisk mest, at vi pt kun har en enkelt angriber som er virkelig skarp foran mål. Og det er Messi.

Synes Villa falmer lidt. Der er ikke meget hopla over ham. Og Pedro, som jeg dog stadig har stor tiltro til, giver den heller ikke så meget gas for tiden.

Håber godt nok at Alexis viser sig at være i stand til at hugge kasser ind.

Ser vi på Real, har de en knivskarp Higuain tilbage nu og altid farlige Ronaldo. Higuain kommer til at gøre den store forskel for dem iår i forhold til sidste år. Desuden er Benzema også godt kørende.

FCB
Men nu er alves officielt ligeså farlig på frispark som Cron.

Han fpr slet ikke nok ud af sin suveræne sparketeknik
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
@NUFC Dinho

Nej, Ronaldo gjorde det inden for 15 minutter, Messi gjorde det inden for 17 minutter.
http://www.youtube.com/watch?v=2sD_8prYOxo
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nå jeg var desværre til en 50 års fødselsdag igår, hvilket betød jeg missede sæsonens 2. kamp allerede. Utroligt dårlig supporter stil af mig. Man skal jo set samtlige kampe helst.

Men hvor er det lækkert at se endnu en 5-0 sejr. UDen at have set kampen kom det selvfølgelig på en billig baggrund mod Mallorca og på hjemmebane, men ikke desto mindre stillede Barcelona jo langt fra i stærkeste opstilling.
Dejligt at Messi får scoret, og dejligt at Cuenca får lavet et debutmål.

Det jeg muligvis er mest ked af ikke at have set ved kampen er Deulofeu i aktion. Hvordan gjorde han det?
.
Messi = GUD Ronaldo = En fodnote i historiebøgerne
Deulofeu fik ikke rigtig lejlighed til at gøre sig bemærket - og fik heller ikke tid nok.

Han havde en enkelt detalje med en dribling imellem benene på en modstander, men det så ærlig talt mest ud som, at det var rent held.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Nick: OK. Forventer mig ellers meget af ham

Nu kan jeg jo se ligeså mange highlighst uden at få en reel opfattelse af kampens forløb. Stod Mallorca ligeså pakket som de seneste hold har gjort, eller havde Barcelonas formdyk gjort at de turde at gå længere frem af banen og derved blev straffet?

på det seneste har jeg savnet flere dybdeløb og afslutninger udefra og udfra highlighst ser det ud til Barca gjorde dette lidt mere i denne kamp.
.
Mallorca pakkede sig ikke så meget, som man kunne have forventet. De prøvede at komme frem, men de havde slet ikke kvaliteten til at gøre sig farlige.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
Annonce