Snak

Mere indhold efter annoncen
I know. Derfor kunne man nu godt udvise større tolerance, eller i det mindste respekt for verdens måske bedste liga. Herudover er 7 point sgu ikke alverden, men sådan er det jo når man undervurderer ligaens øvrige hold, hvilket sætningen var et klart udtryk for. Se bare bundholdene, Osasuna og Hercules.

Det lugter endnu engang af Premier League vs. La Primera-debatten, som begge åbenbart skal være gensidigt udelukkende for mange.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Herudover er 7 point sgu ikke alverden, men sådan er det jo når man undervurderer ligaens øvrige hold, hvilket sætningen var et klart udtryk for

7 point er vitterligt meget, når man ser på, hvordan Barca spiller i øjeblikket. Jeg har meget svært ved at dem miste point endsige tabe.

Enkelttilfælde kan ske, men at det skulle ske over flere gange, hvilket er behovet for Madrid, det virker ikke særlig sandsynligt.
Problemet er også at det langt fra er sikkert at Madrid ikke også taber point igen. Barca skal sgu nok gøre det.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Herudover er der for mig personligt rigeligt med spænding om bronzen - evt. sølv

Hehe. Come on, FF, nok har Real lige tabt, men sølvmedaljerne kommer (desværre) ikke i fare. Det eneste der kan forhindre Real Madrid i at få sølv, er at Barca går ned, og det gør de ikke.
Real Madrid.
Madrids resterende udebaneprogram er iøvrigt ret skræmmende.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Mere indhold efter annoncen
Annonce
En skade på Xavi er fx før set dyr rent pointmæssigt, men ikke at jeg håber det sker(dertil er jeg for meget Valencia-mand, dvs notorisk Real-hader), og derudover har man jo fornøjelsen af Real et par gange udover det sædvanlige givet begge som ventet går i finalen, så dér kan sagtens indfinde sig et lille indbyrdes overtag til vinderholdet. Også selv om det ikke er Ligaen. Man skal ikke underkende betyningen af disse El Clasico-kampe, og se da også bare hvordan Real har klaret sig efterfølgende, selvom de faktisk spillede noget af det flotteste bold lige inden 0-5. Allerede i april render de vist ind i hinanden i al fald en gang, og der er altså rigeligt med kampe at miste momentum i efterfølgende - heriblandt omtalte cupfinale imod hinanden.


Derudover skal man aldrig sige aldrig(eller hvordan lød ordforrådet nu) med The Special One.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Caracola
Driller. Vi skal først lige erobre vores egen by(læs: Villareal), før vi overhovedet kan tænke på at invadere Madrid.
En gyser er at holde med flagermus og ulve. Følg med på Twitter (@VCF__Nordic) & podcast (Valencia Weekly). https://soundcloud.com/valenciaweekly
Bestemt. Der er ret stor mulighed for pointtab på især San Mamés og Sánchez Pizjuán, mens man har et godt tag på Villarreal og Atl. Madrid. Mestalla er også sjældent et let sted at spille. Bilbao er måske sæsonens sværeste udekampe, udover Barca.

@ FF
Det håbede jeg også.
Real Madrid.
He he - Guardiola var i teater, mens Real Madrid spillede.

Det er da en form for overskud.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Hvilken mand.
Annonce