Paredes har potentialet, mens Muriel i den rigtige klub, kunne være blevet en profil. Men, naturligvis ikke i samme kategori som en evt. Salah, Manolas eller måske Alex Sandro. Der kunne være på vej mod Chelsea.
Han kunne i det mindste have solgt halvdelen af klubben til Becchetti. Så kunne de to have konkurreret indbyrdes om, hvem af de to klubejere der er mest utilregnelig.
Jeg gad godt at kigge den fysiske træner i Hellas over skulderen, når de første test skal laves.
Den centrale midtbane 3er for Hellas skal godt nok være i god form og dække mange store områder, fordi hverken Cassano eller Cerci bidrager sjældent den kedelige vej.
Dog har jeg sympati for de mange italienske islæt man kan finde i deres trup. Pecchia, evighedstalentet, som træner. Også interessant.
Odds på at Cassano ryger i konflikt med ejer, klub, træner, medspillere eller viceværten er formentlig ret lave. Men applaus for det utraditionelle skridt med tridenten. Hvis den ellers når at komme i spil, bliver det sikkert sjovt.