Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er IP-adressen, jeg har problemer med.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Der er jo ingen spansk fodboldtråd


Barcelona og Real Madrid-trådene må da også være rigeligt dækkende for den spanske liga.
Mon man har boller til at give "Nedved" karantæne i næste runde for sit dive der udløste straffe mod Bologna, som i sidste uge mod Lecce?

Det er set før, og der er hjemmel til at gøre det, men når modstanderen er Milan er man måske bange for "ballade".
“Gli arbitri italiani sono i migliori al mondo. E comunque preferisco evitare ogni polemica, e parlare solo di calcio giocato”: così Antonio Conte ha risposto in Turchia
Tænkte og har skrevet præcist det samme et andet sted, Soldat.

Han fortjener karantæne, men op til en Milan-kamp giver de ham næppe karantæne.
De gjorde det mod Zlatan i sin tid, så det er da noget vrøvl at de ikke skulle turde.

Straffesparket begået mod Krasic i Lecce kampen var der nu ikke noget i vejen med.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der var ihvertfald ingen der havde løftet et øjenbryn hvis straffet mod Lecce ikke var blevet dømt, men heldigvis ser det ud til man har luret hans tendenser, og forhåbentligt bliver det straffet med det samme.

Vel også bedst for ham selv da han tilsyneladende ikke behøver dette aspekt i sit spil.
“Gli arbitri italiani sono i migliori al mondo. E comunque preferisco evitare ogni polemica, e parlare solo di calcio giocato”: così Antonio Conte ha risposto in Turchia
Og der burde heller være nogen der løftede et øjenbryn over det dømte straffespark i Lecce kampen, da der tydeligvis var kontakt mellem forsvarsspilleren og Krasic.

Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Er der nogen der har styr på Lazio ?

Jeg har på fornemmelsen, at det er noget af et tilfælde at de ligger 1´er. Altså, 6-1-1 kan man jo ikke tage fra dem, og det er naturligvis flot, men jeg fornemmer at spilleprogrammet og lidt held, har en del at sige.

Men jeg har ikke set et eneste minut af Lazio, så det kan være lodret forkert.

Anyone ?
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
En genfødt Mauri, et forsvar som står godt, også selvfølgelig Hernanes.
Wise Men Say...
Er det sket tidligere, at en spiller efterfølgende har fået karantæne for en episode, som kampens dommere har set og vurderet?

Det skete eksempelvis ikke, da Balotelli sidste år filmede sig til en Melo-udvisning, og når dommeren eksempelvis har givet et rødt kort, er det alene dommerrapporten og ikke tv-billeder, der tages i betragtning, når karantænen skal udmåles. Det så vi eksempelvis med Burdisso tidligere på sæsonen.

For mig at se, vil det være en kæmpe skandale, hvis han skulle få karantæne.

@Lehrer

De har haft marginalerne på deres side. Så simpelt er det.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Annonce