Snak

Mere indhold efter annoncen
Nå ja. Det var et fuldstændig åndssvagt "slagsmål" ..

Men spillere fra begge hold var vist lige gode om det, men det var godt nok et ordenligt skub han fik.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Hvis nogen skulle have karantæne var det da Robinho for at filme og kaste sig, hvilket jo førte til hele balladen. Han blev jo slet ikke ramt.
“Gli arbitri italiani sono i migliori al mondo. E comunque preferisco evitare ogni polemica, e parlare solo di calcio giocato”: così Antonio Conte ha risposto in Turchia
Han fik nu taget meget godt tilløb til skubbet. Dumt var det i hvert fald.

Jeg ærgrede mig lidt over, at det lykkedes for en 3-4 personer, at holde udskiftede Zlatan væk fra ”kampzonen.”

Robinho’s stunt er ikke karantænegivende, jf. tidligere omtalte Balotelli-Melo episode, der var noget værre.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Tror nu ikke, at Nesta får karantæne for den.
Jeg ærgrede mig lidt over, at det lykkedes for en 3-4 personer, at holde udskiftede Zlatan væk fra ”kampzonen.”


Det er muligt Zlatan er stor, men han plejer sjældent at være interesseret i slagsmål.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tror Zlatan og Prince er pals, så svenskeren skulle lige over at markere foran Napoli bænken.
AC Milan Campioni D\'Italia 2011. Forza Rossoneri!
Ang. Lazio: Meget af succesen har med Edy Reja at gøre. Han har formået at skabe et stærkt kollektiv, hvor alle kæmper for hinanden og selv Zarate arbejder for holdet.

Reja er god til mandskabsbehandling, og den ballade, der ofte har været i omklædningsrummet, er man forskånet for i øjeblikket. Det virker til, at spillerne accepterer deres roller.

Derudover har han fået styr på forsvaret, som er organiseret omkring Andre Dias, der er en klassespiller.

Reja har også evnet at få det bedste frem i spillere, der ellers ikke er noget særligt. I forsvaret spiller Biava virkelig godt og på midten er selv en forglemmelig spiller som Brocchi i stand til at lave brugbare, fremadrettede afleveringer.

Ledesma har også virkelig fundet sit bedste spil frem, og forbinder forsvar og angreb glimrende, ligesom man har fået en rigtig god spiller i Hernanes, selvom jeg egentlig tror, at han ville spille bedre, hvis han lå lidt længere tilbage i banen.

Så er der Mauri, som indtil videre er en slags Kong Midas, der konstant er med i afgørende situationer, selvom han egentlig ikke spiller særlig godt. I seneste kamp mod Cagliari blev han ramt to gange af bolden, og det endte med et mål og en assist. I kampen før den blev to kiksede aktioner til to assists.

Det hører selvfølgelig også med til historien, at Lazio har haft et godt startprogram. De seks sejre er kommet mod Bologna, Chievo, Bari, Cagliari, Brescia og et skidt kørende Fiorentina. Og ja, der er også en portion held med i spillet.

Og endelig har holdet fuldstændig været forskånet for skader til de formstærke spillere. Derfor kan Reja stille med de samme hver gang, og folk som Matuzalem, Foggia og Rocchi kan ikke komme på holdet og må agere indskiftere.

Foggia passer ikke til systemet, og Rocchi har det tilsyneladende fint med en rolle som indskifter.

Jeg tror ikke på, at Lazio er mesterskabsudfordrer eller noget der bare ligner, men det bliver spændende at se, hvor længe de kan ride på bølgen.
En fisselatte, tak.
Det er muligt Zlatan er stor, men han plejer sjældent at være interesseret i slagsmål.


Han lignede nu en, der var ganske determineret på igen at lave noget dumt.
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Super flot kamp igår aftes,jeg syntes Napoli havde fortjent et point, og Abbiati var helt klart man of the match.
GENOVA É SOLO BLUCERCHIATA.
"Tror Zlatan og Prince er pals, så svenskeren skulle lige over at markere foran Napoli bænken."

Ja, lige børn leger jo som bekendt bedst.
Razz har dog ret.
Annonce