Snak

Mere indhold efter annoncen
Idioter, men er ikke engang overrasket. Vidste godt at fordi Spurs kom forbi ville det taende nogen gnister rundt omkring i Rom, specielt i de hoejre orienterede miljoer. Det at det er en af Chelseas rivaler har sikkert ogsaa betydet at man lige skulle vise sig ekstra...

I oevrigt haaber jeg folk paa stadion i aften tager sig sammen og ikke laver abe lyde osv, vi fik en advarsel sidste gang og hvis det samme sker = skal spille en kamp uden tilskuere

edit: det italienske politi har dog sagt nu at det intet har med Lazio at goere og at englaendere loeb ind i en flok ballademagere der intet har med Lazio at goere...who knows
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Kan jeg se på Gazzettaens hjemmeside, hvem Udinese, Lazio, Napoli og Inter forventes at stille med i aften? Synes kun jeg kan se den forventede til Serie A.
marchetti - cavanda, biava, ciani, radu - ledesma, hernanes, gonzalez, lulic, mauri, kozak, floccari

Vi har et par spillere ude med skader. Tror spurs vinder den her desvaerre :/ no Klose no party
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Tror derimod ikke I taber, da offensiven har vist at kunne score mål uden Klose, ihvertfald i de internationale kampe. Spurs er nødt til at komme fremad, og tror den kan blive underholdende, dog ved jeg ikke om spillet bør være begge scorer, Lazio sejr eller Over 2,5 :)
“Gli arbitri italiani sono i migliori al mondo. E comunque preferisco evitare ogni polemica, e parlare solo di calcio giocato”: così Antonio Conte ha risposto in Turchia
Gazzettaen kunne godt være lige så brugbar som Marca, der gør en del ud af at profilere de spanske hold.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Inter rejser til Rusland med kun fem spillere der spiller regelmæssigt: Gargano, Ranocchia, Juan Jesus, Zanetti og Palacio - de to sidstnævnte forventes dog at starte ude. Strama har udtalt, at flere U21 spillere starter inde, mens La Gaz formoder, at Coutinho og Livaja begge starter inde. Desuden nævner samme kilde 3-5-1-1 som den sandsynlige opstilling.

Nu er jeg ikke spåkone, men et bud kunne være: Castelazzi; Silvestre, Ranocchia, Juan Jesus; Jonathan, Benassi, Gargano, Del Piero/Romanò, Pereira; Coutinho; Livaja

Det er dog tydeligt, at Strama ikke gider flere dumme skader det næste stykke tid. Fornuftigt nok! Det har satme kunnet mærkes, at Muren, Frøen og endda Guarín har været væk.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Hehe, har Inter seriøst en ungdomsspiller, der hedder Del Piero til efternavn?
Ja, Yago del Piero :) en brasilianer. Han skulle være udmærket!
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Han er vel nærmest mere italiener end brasilianer og burde få livstidskarantæne - alternativt et nyt navn!
Vincere non e importante. E l'unica cosa che conta! 90 anni di Agnelli, una storia di trionfi - Grazie Avvocato
Gazza er tilbage i Lazio i aften, dejligt at se en af vores gamle helte og ikoner komme tilbage. Glaeder mig til at se hvilken velkomst han faar i aften :)

http://www.youtube.com/w…pF9RXrriFJI

ps: gal han har tabt sig meget
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Annonce